Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sötétben világító kavicsokat...

Sötétben világító kavicsokat az akváriumba?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a halak életét megzavarná-e az, hogyha este miután teljesen sötétben kellene lenniük még pár óráig pár kavics világítana az akváriumban. Stresszesek lehetnek-e tőle, illetve felborulna-e a bioritmusuk azzal, hogy az éjszaka nem is lenne annyira éjszaka rögtön a világítás lekapcsolása után? Vagy az, hogy 4-5 darab kavics (3-4 centisek) elszórtan világítana, észre sem vennék?

Tudom, hogy ez semmilyen plusszal nem szolgál az akváriumnak, csak saját hóbort lenne, saját "szórakoztatásra". Csak jópofának tartom.



2017. okt. 10. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy észrevennék, és megzavarná őket, ha eddig teljes sötéthez voltak szokva, de nem hinném, hogy emiatt stresszesek lennének.

Szerintem hamar megszokják, bár az alulról világítás nem túl természetes nekik, mert nekik a világos az fent van, de őszintén szólva szerintem nem fog problémát okozni.


Azért maradjon elég sötét időszak a pihenésre, mert olyankor ők is lefekszenek aludni, és világító kövek közé nem hiszem, hogy elbújnának, még ha annyira nem is lesznek aktívak, mint teljes fénynél.

2017. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Nálam pl évek óta működik pár db holdfényt imitáló kék led, épp csak sejteni lehet, hogy mi történik az akváriumban. Én is inkább csak dekorációs világításként működtetem mintsem biológiai okokból. Nem vettem észre semmi zavarót ebben. Szinte biztos, hogy a te világító köveid sem zavarják meg a pihenésüket. 1-2 nap kíváncsiskodás mint egy új tárgynál és utána oda sem figyelnek rá.
2017. okt. 11. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor beteszem majd őket. :-)

2017. okt. 11. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!