Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vizszuro, a levegozteto es...

A vizszuro, a levegozteto es a lampa sok aramot fogyaszt?

Figyelt kérdés
A paromnak jott ez az otlete, hogy tartsunk halakat. Van tapasztalata benne, csak anyagilag nem tudom, hogy mennyire jo otlet? Nekem nincs tapasztalatom, anyagilag mennyire megterhelo a haltartas? Egy 200l es akvariumrol van szo. Gondolom a fent emlitett dolgoknak napi 24 oraban aram alatt kell lenniuk es abban sem vagyok biztos, hogy mennyire lenne zavaro a zaj.

2017. okt. 11. 15:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

a lámpának nem kell mennie csak napi 7-10 órát, levegőztetőre egyáltalán nincs szükség, a szűrőnek kell folyamatosan.

nekem 600 literes van, a villanyszámla kb 3000 ft körül van, 3 doboz cigi... :)

kaja kb még vagy 1000-2000 között

2017. okt. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezek merülnek fel kérdésként, akkor túl sok tapasztalata neki sincs.


Levegőztető nem igazán kell, fűtő viszont annál inkább. (csak úgy mellesleg)


Hogy anyagilag mennyire jó ötlet?

:)

Hát hogy tud egy hobbi anyagilag jó ötlet lenni? :D

Költeni kell rá, ez nem egy olcsó hobbi.

Az elején többet. Viszonylag sokat. Amit gondolsz, azt kb 2-3-mal szorozhatod, az lesz a reális ár, amivel kalkulálhatsz.


Utána havi szinten a fenntartása nem egy eget rengető összeg. Érteni se árt hozzá, hogy könnyebben tarts egyensúlyt, és akkor csak kajára kell költened, nem gyógyszerre. Meg nem árt olyan gépeket venni, hogy ne sz-asd meg magad, ami nem olcsó, de hosszú távon kifizetődik.


A zaj... tulajdonképpen majdnem némára megcsinálható. Ehhez se árt ha konyít valaki. Pl egy légpumpás levegőztető máris egy hatalmas öngól, zaj tekintetében.

2017. okt. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Melegítő is kell majd ha olyan halak lesznek benne, és ha minőségi külső szűrőt veszel akkor semmi zaja nem lesz(vagy ha lesz is beteszed egy vastagabb dobozba és kész), belsőt meg 50liter fölé amúgy se nagyon raknak, ha stabil 26-8fokos vize lesz 14oras világítással akk de nagyon fog 4k fölé menni a havi számla , levegozteto ami hangos lehet, ha kell majd pluszba
2017. okt. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nemreg koltoztunk ossze, neki regebben voltak halai. Felhozta a temat, de reszletekbe meg nem mentunk bele. Van hely az akvariumnak, szerintem nagyon jol fel tudja dobni a szoba hangulatat. Tehat nem akartam se nemet, se igent mondani eddig. Koszi mindenkinek.
2017. okt. 11. 18:25
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Én nem a havi áramszámlától félnék (összesen kb 300 liternyi akvárium felszerelésére kalkuláltam nálunk egyszer évi 25-30.000 ft-ot áramban, az szerintem ha leosztod nem olyan vészes), viszont arra készülj fel hogy a 200 literes akvárium kezdeti költsége 150, de inkább 200.000 Ft-ra fog rúgni bútorral, felszereléssel, beüzemeléssel és halakkal együtt, úgyhogy ha valamire hát arra készüljetek fel anyagilag és ne occsón akarjátok megoldani a mechanikát mert kell egy jó erős külső szűrő, itt kb 35-40ezerrel számoljatok, és ahogy beáll kellhet egy belső szűrő is az áramlás miatt. A melegítőt többen említették hogy ki ne felejtsétek, viszont a levegőztető nem kell, az tényleg csak dekornak érdemes és az hangos az összes technika közül egyedül, a többi nagyon csendes, simán alszok az akvárium mellett egy hangja sincs.
2017. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A villanyszámla elenyésző a többi kiadáshoz képest. A nagy kiadás, az összerakás és üzembe helyezés, ezek mellé jön még, az évi egyszeri fénycső csere, és a be nem kalkulált dolgok. Én szemellenzősen, amikor kajáért megyek nekik, mindig megfogadom, hogy semmi nem jön már haza, ezzel szemben most tartok négy akváriumnál, ami már kiadásba kicsit húzós kezd lenni. A legnagyobb fájópontom a vízszámla, 21000 két hónapra ( 150L, 300Les 150L vízzel töltve teknős heti teljes vízcsere, 90L, és a pici aksi garnikkal 45L).

Szerintem ez egy olyan hobbi, amivel nem lehet leállni, mindig csinálok valamit, hogy szebb és jobb legyen.

2017. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

21.000-es vízdíj elég durva. Még 2 hónapra is.


Egy 200 literesben elég kb 2 hetente egy 1/3-os vízcsere.

Ez havonta 130 liter víz. Ha pl 500 ft 1 köbméter, akkor az kb kemény 65 forintba kerül.

2017. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy m3 víz bruttó 218,94Ft amihez hozzá jön a csatorna, 375,78Ft bruttóban. A végösszegből lejön a 10% rezsicsökkentés. Tehát egy m3 víz Budapesti ára 595Ft, felfelé kerekítve.

Az, hogy feltöltöd az akváriumot, egyszer vízköltség, a leengedés csatornaköltség. A szolgáltatót pedig nem érdekli, hogy a víz akváriumba megy, és utána kertet locsolsz vele, a csatornát akkor is ki kell fizetni. Felháborító, hogy lecserélem a vizet, ami az udvarra folyik és a víz egy negyed árával több csatorna díjat fizethetem utána, pedig nem is tisztítják a humbuk művek, mert nem oda megy. Írtam a csatműnek is levelet a problémáról, de még egy ki_szott locsolási kedvezményt sem tudok rá kérni, mert társasháznak van nyilvánítva ez a cutyok, hiába van a házhoz tartozó külön lekerített udvar teljesen külön bejárattal.

Két éve nem merek kádban fürödni, csak zuhanyozni, de azt is úgy, hogy elzárom a vizet amíg bekenem magam tusfürdővel. Igen ez miatt nagyon hisztizek!!!

Miért a megnövekedett villanyszámla jut mindenkinek az eszébe, amikor sokkal nagyobb kihívás a víz fogyasztást kordában tartani.

Igen, tudom mi a megoldás, de nem mondok le az állatkáimról sem a halacskáimról, elköltözni pedig nem tudok, mert a legális uzsorásnak még 14 milliót ki kell fizetnem az 54 nm-es luxus villám árából, amit 10,8 millióért tudnék eladni.

6. hozzászóló voltam.

2017. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ez 600 ft-tal számolva is havi 17 ezer liter víz.

Ott valami nincs rendben.

2017. okt. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

a 21000 díj nem a vízcserék miatt van :DD

én heti 100 litert cserélek kevesebbet mint te, de 2 havonta kapok 6000 ft vízdíjat, igaz egyedül élek. amit te cserélsz 90+45 liter az egy fél kád víz... ne viccelj már, h 2 kád plusz víz miatt lett a számla 21 ezer, valaki lopja a vizedet :DD

2017. okt. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!