Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Ramirezi ivadékokat...

S. O. S. Ramirezi ivadékokat mivek etessek?

Figyelt kérdés
Volt egy ramirezi párom, már csak a hím van meg mert ikrázás után addig kergette szegény nőstényt míg kiugrott. Gondozta szépen az ivadékokat, de nem is gondoltam arra hogy eljutnak az elúszásig, mert 30ppm felett is szokott lenni a nitrátom (csapvízben van), de ma elúsztak! Tojássárgaport próbáltam adni nekik de nem nagyon érdekelte őket. Mit adjak?

2017. okt. 16. 17:00
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Pl a JBL folyékony ivadéktápjával és keltess sórákot is. A hímet is lassan ki kellene venni mert bármikor befejezheti az őrzésüket és falatozni kezdhet belőlük. Tényleg ritkaság, hogy kezeletlen vízben idáig is eljutottak ezek a kényes halak.
2017. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A víz nem kezeletlen! 4-5nk, 6,8ph, annyi hogy a nitrát magas azzal nem tudok mit csinálni. Milyen folyékony táp? Köszi!
2017. okt. 16. 17:25
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
JBL NobilFluid a neve, sok hasznos ásvány és vitamin mellett sórákivadékot is tartalmaz. A keltetni való sórákpetének nincs más neve, így kérd az üzletben is, a SERA petéit sóval bekeverve árulják ahhoz csak az előírt mennyiségű víz kell, finom porlasztás és egy melegebb hely. Bocs, azt hittem ismered ezeket a kajákat ezért nem részleteztem. Ha alapból magas a víz nitráttartalma használj nitrát szelektív műgyantát, vagy Seachem Purigent. Azt hittem, hogy magas nitráttartalmú sima csapvízben ikráztak, csodálkoztam is.
2017. okt. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem tudsz mit csinálni a magas nitráttal? vízcsere? :)
2017. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!