Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bíborsügér tartása?

Bíborsügér tartása?

Figyelt kérdés
200 literes akváriumról van szó.mivel kell őket etetni?tarthatok mellette még sügereket?a válaszokat előre is köszönöm!
2017. okt. 18. 21:33
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Ugyanaz jó neki mint a többi mindenevő afrikai törpesügérnek fagyasztott Malawi Mix-ek, misys, krill, sórák és egyéb kagylók, rákok én szúnyoglárvát is adok de ezt sokan ellenzik így inkább nem ajánlom. Növényi eredetű kaja is mehet, spenót, saláta, uborka, tökfélék, keltetett alga stb. Szárított kajából én napi szinten adok spirulinát, vagy algatablettát is az állati eredetű fagyik mellé, sügértápból jó minőségűt válasz pl Hikari de mást is lehet. Adok még fagyasztott és reszelt pulykaszívet ezt mindig egy koplalónap követi. A társításáról majd mások írnak, nekem vérvörös tarkasügérem, van az jól viselkedik hasonló fizikumú más afrikai sügérekkel de a bíbor sügért agresszívebbnek tartják. Engem amikor sügérezni kezdtem lebeszéltek róla a kollégák, e miatt választottam a vérvöröst a Malawi sügérek mellé.
2017. okt. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"afrikai törpesügér"???


Na ne vicceljünk már. A Hemichromis bimaculatus minden csak épp nem törpe. :)

2017. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Mégis minek nevezzek 12-15cm tenyérnyi sügéreket?:D A törpe nyasszai zebrasügérem sem sokkal kisebb és nem én nevezem el így. Mi van ezen ennyire meglepő?
2017. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2017. okt. 19. 17:02
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is kezdő vagyok sügérben, de Salx N. tanácsai mindig hasznosak, érdemes megfogadni.

Mondjuk egyedül ez a pulykaszív-téma lehet, csak nekem erős, többször is olvastam már tőle, hát mindig azt mondom, azért alszok rá egyet:)Mondjuk érthető a koplalónap, gondolom jól bekajálnak belőle.

Én is adtam szúnyoglárvát, de utána olyanokat ürítettek, hogy attól féltem, végük lesz. Szóval a szúnyoglárva talán tényleg felejtős. A pulykaszív... arra még alszom egyet:)

2017. okt. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem merném ajánlani más halainak ha már hosszú évek óta nem etetnék vele, afrikai sügeréknek is már 7 éve adom, még az ivadékoknak is szoktam aprítani. Természetesen zsírtalanítva, kiáztatva és mértékletesen heti 1 max 2 alkalommal és utána koplalónap, vagy sovány zöldség. Ha félsz hát ne add, rengeteg más kaja is van, lénye a mértékletesség és a változatos étrend. Ha valaki mégis vörös szúnyoglárvával etetne azt viszont alaposan át kell mosni, mindegy milyen halnak szánjuk, a fő probléma nem a kampócskájával van hanem azzal, hogy néha szennyvizekből gyűjtik. Amúgy azt is 7-éve eszegetik.
2017. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok írni konkrét fajokat amiket tarthatok mellettük?
2017. nov. 11. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!