Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegsége lehet a...

Milyen betegsége lehet a szíámi harcoshalamnak?

Figyelt kérdés
Egy éve van meg a harcoshalam, túl sok időt tölt elfeküdve az akvárium alján, nehezen úszik fel. A kisállatkereskedésben vettem neki gyógyszert de nem hatott. Már lemondtam róla, azt hittem el fog pusztulni de eszik rendesen. 30 literes akváriumban van, szürö van, melegítő nincs. Megfázhatott vagy úszóhólyag gyulladás?Előre is köszi a segítséget.

2017. okt. 19. 09:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha a szűrő mozgatja a vizet, elképzelhető, hogy túl nagy a sodrás. A sziámi harcoshal meleg állóvízben való élethez alakult, nem fürge, nem szereti az áramló vizet.
2017. okt. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Kikapcsolt szürőnél is ugyanaz a helyzet. Nagy nehezen jön csak a víz felszínére etetéskor, eszik rendesen meg látszik hogy van ereje de csak kínozza valami ha ilyen lassan meg ügyetlenül mozog. Ezért is gondoltam úszóhólyag gyulladásra.
2017. okt. 19. 10:48
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Viz hőmérséklete?


Emelj rajta. A bettàm 27 fok alatt csak lenn van a fenéken. Lehet hal füghő de 29 re tettem a hőmérsékletet, azóta mint egy tàncos hal. Ez kb egy éve van igy. A szűrő meg àlló viz szerintem hülyeség, mert hogy honnan származik az ok de màr csak akvàriumi hal.

Én sokszor jàtszom a hallal, feltekerem a szűrőt kicsit jobban és làthatóan jól érzi magàt a nagy sodràsban. Jàtszik, uszkàl van hogy a szűrő kiömlőjéhez úszik azt harcol az àrlattal. Mikor làtom, hogy màr nem érdekli vissza veszem a szürőt.


Nézd meg a viz hő fokàt

2017. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Megfázott, ez egy meleg igényes hal. Csoda hogy eddig bírta. Vegyél egy fűtőt és lassa , napok alatt emeld a hőt 27-28-ra.
2017. okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Kb lelassultak az életfolyamatai, anyagcsere, stb.

Vegyél neki egy fűtőt!

2017. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

kontár állatkínzó...

ha veszel egy állatot az az első, h előtte alaposan kiderítem az igényeit.

te még ehhez is lusta voltál...

2017. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
4%

ráadásul gondolom motoros szűrő...

válts hobbit, gyűjts bélyeget...

2017. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Az akit fedd le kőnnyen megfázhat ha levegőtvesz a felszinről
2017. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
Ès min. 27-28 fok.29-30 már ivási hőmèrsèklet legalábbis nálam a betta nagyon egyènenkènt egyedi hal ki kell ismerni mi neki a legjobb
2017. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A jóindulatú válaszolóknak köszönöm a segítséget, veszek egy melegítőt. A többieknek meg annyit hogy a kisállatkereskedésben azt mondták hogy teljesen megfelel neki egy hideg vizes akvárium mivel ők is úgy tartják őket a boltban. A kontárság ott kezdődik,hogy maguk az eladók sem tudják mire van szükségük a különbözö halfajtáknak és úgy árulják őket mint igénytelen halak. Épp azért is vettem mert nekem is úgy adták el mint ideális hal egy kezdő haltartónak. Még mikor visszamentem gyógyszerért és elsoroltam mindezt egy másik eladónak ő sem figyelmeztetett hogy a vízhőmérséklet a baj. Amikor sikerül normalizálnom a hőmérsékletet akkor teljesen elmúlnak a tünetei?
2017. okt. 19. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!