Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol találok legolcsóbban...

Hol találok legolcsóbban akváriumot tetővel?

Figyelt kérdés

55 literes akváriumot szeretnék venni , ha lehet házhozszállítással. Ám amiket eddig néztem, baromi drága. (20 ezer +) Legalábbis szerintem ez egy 55 literes aksiért kicsit sok :)

Felszerelés , háttér nélkül, a lényeg hogy legyen hozzá tető .



2017. okt. 22. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Tudod mennyiért vettem 200 literest korrekt felszereléssel? 150+. Ha szerinted sok 20ezer+ egy tetős akváriumért (amit nem értek, mert egy gyári tető önmagában drágább mint egy üvegtető, a világítás meg mindig drága) akkor nem biztos hogy neked való ez a hobbi. Az akváriumhoz kell egy erős szűrő, melegítő, aljzat, növény, és hol vannak még a halak. Ez egy drága hobbi.


De max használtan tudsz nézelődni olcsóbbért, viszont akkor biztos hogy nincs olyan hogy házhoz szállítás és lehet az ország túlsó felén találnál csak, akkor meg egy törékeny dolog szállításában többe kerülne a leves mint a hús.

2017. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Főként azért tartom drágának, mert egy 150 litereset vettem fémtetővel, 3 fénycsővel együtt 20 ezerért. Ehhez képest egy műanyagtetős 55 literes fénycső nélkül ..
2017. okt. 22. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor ott, ahol a 150-est vetted ennyiért. Gondolom használtan.


Egy ilyen tető kb 15.000 ft.


Itt találtam legolcsóbban:

[link]


Kell alá ragasztatni egy 60×30-as akváriumot. Így a legolcsóbb újonnan.


Ha ennél olcsóbb kell, akkor az használt.

Mindenféle használt adok veszek oldal, fb akvarista csoport, stb...

2017. okt. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kis méretű akváriumok még használtan is drágák. Ezek a legkelendőbbek, az átlagember ilyeneket keres, 20-60 liter közöttit. Aki kicsit ért hozzá, annak is kiegészítésnek, egyéb apróságoknak ilyen is kell. Az átlag aki megveszi, fél-egy év múlva túlad rajta, mert csak hullanak a halai, megunja. Ezek az emberek, az akvárium új árához, és az eladni kívánt akvárium állapotához szabják az árat. A 100+os akváriumnál a tulajdonos ért is az akvarisztikához, és ahhoz mérten szabja sz árat.

Használtan is ki lehet fogni jó árban kisebb akváriumot, én is vettem már, de vagy 3-4 hónapomba került mire raktak fel megfelelőt, megfelelő árban.

Előfordult olyan is, hogy úgy hirdette, hogy üzemkészen X ezerért, felhívtam és érdeklődtem a tartozékok után. Teljesen alap dolgok, a tető az akvárium és "lélegeztető". Szűrő után érdeklődtem, na arról hírből sem hallott, a világításról is annyit tudott mondani, hogy gyári. Sokszor még az akvárium térfogata vagy méretei sem ismertek, csak a közepes, vagy kisméretű. Volt olyan is, aki nem tudta megmondani, hogy hány literes, mert ő is használtan vette.

Egyetértek a kérdezővel, mert nagyon drágák, a vételár felét még rá lehet költeni apróbb javítgatásokra, csőcserére, meg persze mire üzembe helyezi az ember, benne van 70-80 ezer forintba, extrák nélkül. A 150 literesemet vettem 30 ezerért, állvánnyal, világítással 110 ezerben állt meg üzemkészen.

2017. okt. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!