Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Boltban vett uszadékfám,...

Boltban vett uszadékfám, teljesen vörösre/barnára festette az akvárium színét. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Az uszadékfát használat előtt átkostam, lezuhanyoztam. Látszólag a hal jól van, de nem tetszik ez a vörös szín, csökkenti s fényerősséget a növények számára. Azt tudom, hogy a teljes vízcserét nem ajánlják. Van valami megoldás a színezettség ellen? Idővel változni fog?

#akvárium #uszadékfa #színezettség
2017. okt. 23. 01:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem árt semmit az hogy teásította a vizet. Áztatni szokták a fát pont ezért, legalább 3-4 hetet, akkor cserélni rajta a vizet és idővel az áztatóvíz kiáztatja belőle és minimálisan színezi el csak a vizet, akkor szokták az akváriumba rakni. Vedd ki és áztasd be, az akvárium vize pedig kihalványodik minden részleges vízcserével, hetek múlva amikor már nem színez annyira visszateheted.
2017. okt. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Citromsavas vízbe áztasd a fát az gyorsítja a dolgot.
2017. okt. 23. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!