Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora legyen a felszíni...

Mekkora legyen a felszíni fodrozás? Honnan tudhatom, hogy jó, elég-e?

Figyelt kérdés

Tudnátok videót mutatni?

Előre is köszönöm szépen!


2017. okt. 23. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a hal fajtájától függ. Van amelyiknek éppen hogy kell.

Tudtommal ilyen videó nincs ami bemutatja. Beállítod, és megnézed a halak viselkedését.

2017. okt. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Igazából a szűrés (főleg a mechanikai) szempontjából akkor mondható jónak, ha a hullámok hosszanti irányban végigfutnak a felszínen a túlsó oldalig, ott lefordulva lazán végigsöpri az áramlat a talaj felszínét, persze itt már a szívó ág is rásegít. Természetesen figyelembe kell venni, hogy álló, vagy folyóvizet kedvelő halaid vannak. Sajnos ezt neked kell beállítanod a halaid fajtája és akváriumod mérete alapján, erre nincs különösebb szabály. Én festőanyagot pl töményebb éger, ill tőzegkivonatot szoktam bespiccelni a kiömlő nyíláshoz az szépen mutatja egy kis ideig az áramlás irányát és erejét. Ha túlságosan intenzív az áramlás érdemes esőztetőt használni, nem kell csobogtatni, elég ha csak fodrozza a felszínt, pl a víz alá teszed az esőztetőrudat és kicsit felfelé irányítod a vízsugarakat. Én ennyit tudok mondani, talán mások többet tudnak erről és leírják neked pontosabban.
2017. okt. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)

Egy Atman 201-es powerhead-em van.

Az akvárium 80 literes, néhány Endler guppi, főként bébik, 2 molli, 4 pici molli, 1 xifó és 2 mini anci lakja.

2017. okt. 25. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!