Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért algásodik az akvárium?

Bukefarosch kérdése:

Miért algásodik az akvárium?

Figyelt kérdés
Van egy 60l-es akváriumom. 2-3hete van benne táptalaj, kavics dekoráció növények, Tetra plantaMin, aquaSafe, SafeStart, EasyBlance. Mérem a 6in1 testel az értékeket :nitrit-50, GH:az első 3 mind lila, a negyedikben van zöld is. KH:15-20, ph:8-8,4 Cl2:0-0,8. Barna algásak a növények, az üvegen nemrég foltokban zöld algát vettem észre, és a leveleken vannak fonálszerű, pókhálós algák(nem tudom a fajta nevét). Néhány levél lyukas, és a víz felszínén van ilyen takarószerű valami. A víz olyan 24-25C. Nincs halam, se rák, se semmi. Tudtok segíteni? Mit rontottam el?

2017. okt. 25. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Szűrő, világítás üzemel?

Szerintem nem üzemel, és ez okozza a gondot.

2017. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Easy Crystal Filter 300. Ez járt az akváriumhoz. LED lámpa 11 kWh/1000h 9,6W.

Ez járt hozzá

2017. okt. 26. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A szűrő nem épp a legjobb. Attól lehet galiba. A ledes világításhoz nem tudok hozzászólni, sosem próbáltam.

A készen vett szettekkel az a baj, hogy nem jól van méretezve. A szűrő rendszerint kicsi. A világítás sem a legjobb, ha már most problémák adódtak.

Első körben meg kellene próbálni egy részleges vízcserét.

2017. okt. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én első körben emelném a fényerőt, az a 10W körüli LED nagyon kevés. A szűrőt nem ismerem, de így ráguglizva nem sok fantáziát látok benne. Elfogult vagyok, de én Sera Fil 120-t javasolnék, mechanikai és egy kis biológiai szűrésre, esőztetővel. Növénynek gyorsan növőt javaslok, pl érdes tócsagaz, elszipkázza a tápanyagot az alga elől.
2017. nov. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!