Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért zavaros a víz szűrő...

Miért zavaros a víz szűrő tisztítás után?

Figyelt kérdés

Hetente szoktam kinyomkodni a szivacsot a leengedett vízben, viszont az utóbbi 3 hétben nem tudtam rá alkalmas időpontot találni, a szivacsból elég sok kosz ki is jött, és amikor visszaraktam, telibe nyomta a vizet is.

Tudom, hogy ez gyakori jelenség, legalábbis mindig enged valamennyit vissza, de miért csinálhatja, és van-e valami módszer, hogy megakadályozzam?


2017. okt. 27. 15:48
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Feltehetően nem vagy pontosan tisztában a szűrőben levő szivacs szerepével. Nem a lebegő részecskék mechanikus kiszűrése a lényege és szerepe. Hanem az, hogy a felületén telepedjenek azok a mikroorganizmusok, amelyek biológiai működésük során felveszik a vízből a szervetlen anyagokat (ammónia, nitrátok, nitritek) és azokat saját maguk használják fel ill. a szaporodásukat segíti elő, hasonló a helyzet a szerves anyagok jelentős részével, amelyeket lebontanak és a lebontott anyagokat használják fel és így a vizet megtisztítják a halak számára mérgező anyagoktól (húgysav és hasonlók). Az, hogy közben még a lebegő szilárd szennyezéseket mechanikailag is kiszűrhetik, csak hab a tortán. Ezért nem is kell hetente cserélni, tisztítani őket, csak akkor, ha észrevehetően gátolják a vízáramlást a túlzott eltömődés miatt.
2017. okt. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


Nekem is van akváriumom, én is kb hetente mosom ki a szűrőszivacsot, a zavaros víz oka nem más mint a nagy szűrőrendszer amelyet kb hónaponta kell kimosni, ez működteti az egész rendszert, miután ezt kitakarítottad érdemes ujra kitisztítani a szivacsot kb rá egy- kettő nappal mert mikor visszarakjuk a nagy szűrőrendszert, ugye némi levegő is belekerül, ezt célszerű eltávolítani mivel ha nem tesszük a rendszer nem fog rendesen működni, álltalában egy gomb lenyomkodásával vagy egy kar jobbra, balra tolásával lehet ezt megtenni. A cső amin keresztül megy ez az egész légtelenítés ez pumpálja a vizet az akváriumba illetve cseréli a szűrörendszer segítségével, a cső álltalában bealgásodik (kis zöld kupacok a csőben) így mikor légtelenítesz ne ilyedj meg ha ezeket veszed észre a halak vizében közben/utánna, mert ha jól működik a szűrörendszered akkor ezeket majd kíszűri. Ezután még pár nappal is zavaros lessz a viz de neked ezzel nem kell foglalkoznod majd a kitisztított szűrőrendszer megoldja. A másik probléma pedig az lehet ha régen volt már kitakarítva maga az akvárium, ez a szűrőrendszertöl üggetlen, tehát ugyanúgy ki kell mosni kb hónaponta.


Remélem segítettem, ha valamit rosszul irtam akkor bocsánat, nekem ezek váltak be. Remélem hogy neked is jók lesznek! :D Ha lenne még kérdésed szívesen válaszolok!

2017. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Ezek szerint 3 hétig részleges vízcsere és talajtakarítás sem volt, ez a nagyobb baj nem a szűrőből kiömlő kosz amit egy tisztességes szűrő fél óra alatt újra kiszűr. Gondolom ez egy belső szűrő mert csak 1 db szivacsról beszélsz. Nos a leszívott vízben kinyomkodod a szivacsot, a szűrőházat csap alatt megtisztítod, ha kell eltávolítod róla a vízkövet stb, ezt követően összerakod a szűrőt és átteszed egy vödör tiszta akváriumvízbe. Ha ez megvan bekapcsolod a szűrőt, kicsit járatod, lekapcsolod, kiveszed, hagyod kifolyni a felesleges vizet és mehet a helyére, ezzel elkerülöd az általad problémásnak tartott zavarosodást. Próbáld betartani a heti 30% vízcserét és a talajtakarítást, a szűrőt ahogy a kolléga írta, csak akkor kell tisztítani ha nagyon legyengült az áramlás.
2017. okt. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
A szűrő kivételekor használj egy műanyag kancsót ezt merítsd az akváriumba és helyezd bele a szűrőt, emeld fel a vízszint fölé és önts le róla egy kevés vizet, csak ezután kapcsold ki a szűrőt majd a kancsóval együtt emeld ki. Én mondjuk nem szoktam ezzel vacakolni de ha gondolod csináld így és nem kerül kosz a vízbe, mármint a szűrőből.
2017. okt. 28. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!