Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium/halak és macska...

Akvárium/halak és macska tartása együtt lehetséges?

Figyelt kérdés
És ha az akvárium nyitott? Vagy mindenképp legyen teteje? Olyan helyen lenne az akvárium, ahová a macska nem tud felugorni. De a kis szekrény is nyitott, alul polcos, amire az akvárium kerül. Kicsit aggódok, hogy ez így jó megoldás-e, azért egy teli 30 l-es akváriumot csak nem borít föl egy macska, ha oda tudna valahogy jutni, de reményem szerint nem fog tudni oda jutni. Teljesen kezdő haltartóként kérdezem.
2017. nov. 1. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehet, három akvárium és két szobacica gazdája vagyok a 200 litertől a 30 literig. Az se baj ha nyitott csak ne olyan helyen legyen ahol eléri, arra viszont figyelj hogy a polc elbírja az akváriumot mert az kb 35 kg lesz.


Megkérdezhetem amúgy milyen halat tervezel tartani az akváriumba?

2017. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ennyit meg kell, hogy tartson. Ez egy állvány, aminek négy fa lába van, nem tömör bútorlap az oldala, két polc van alul, és a tetejére gondoltam az akváriumot. Csak előbb meg volt már ez, meg az akvárium, ami házi gyártású, mint a macska. Eddig még nem került bele élet, de most szeretném, csak nem tudtam, hogy mennyiben kell módosítani az elképzelést, ha van macska is.

Azt még nem tudom milyen halakat, úgy gondoltam majd a boltban ajánlanak. Milyet lehetne?

2017. nov. 1. 17:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, csak a boltban ne kérdezz! Ők aztán ajánlanak mindent, piranjától a cápáig, csak vedd meg. Legtöbbször annyit értenek a halakhoz, hogy vízben kell őket tartani. Kicsit olvasgass még utána, mert ha a boltban próbálsz információkat gyűjteni, abból csak halpusztulás lesz.
2017. nov. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezek a halak megélnek 30 literben, de be telepítsd túl, válassz egy fajt és abból vegyél 8-10 darabot. 30 liter sajnos nem túl nagy, nagyon az alsó határ.

2017. nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hál istennek még időben elkaptunk mielőtt a hülye boltosok hülyeséget ajánlanak neked! :)

A már linkelt nano halak jó választás, vagy egy sziámi harcoshal jó még, bár neki mindenképp fedett kell legyen az akvárium.

2017. nov. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi. Egyelőre ott tartok, hogy van egy akvárium. :) Olvasgatom a neten a dolgokat és látom, hogy elég körültekintően végig kell gondolni mindent, ezért is nincsenek még halak. Ismerősöknél, akik tartanak halakat, gyakran van pusztulás és persze én ezt szeretném elkerülni. Gondolom teljesen nem is lehet.

És nálad nem fordult elő baleset a macskával? Vagy nem tudja megközelíteni az akváriumokat?

2017. nov. 1. 17:48
 7/11 A kérdező kommentje:
Hál Istennek. :)
2017. nov. 1. 17:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Az egyik cica most kicsi még, neki épp most megy a tanulás folyamata hogy mit szabad és mit nem, de nagyon gyorsan tanulja. Szeretnek egyébként az akvárium mellett ülni és figyelni a halakat, max az üveget megpofozzák de egyébként nem volt még gond szerencsére. :)
2017. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam is van több macska és több akvárium.

Nem, soha nem volt "baleset".

Viszont szeretem nézni, ahogy a macska "mozizik":))

2017. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az én lökött macskám mellett nem mernék nyitott akváriumot tartani, nem az a gond, hogy lelöki hanem az ,hogy ez a bolond belemászna a halakért ( takarításkor egy hajszálon múlt, már az akvárium peremén egyensúlyozott amikor észrevettem :D). A szomszédom kerti tavából már hozott haza halat, szerencsére csak horgászati célokra szánt apró halat tart benne és látta is a macsek próbálkozásait de nem szólt rá, gondolta had vigye ha megtudja fogni. Vagy tető kell, vagy úgy kell elhelyezni, hogy a cicó ne férhessen hozzá mert, hogy érdeklődni fog az biztos, érzi a szagát, látja a mozgást ez ellenállhatatlan csábítás egy macska számára egy kis vadászatra, játékra. Mindent el fog követni, hogy közelebbről megvizsgálja a dolgot, szóval ügyesen kell elhelyezni az akváriumot és a környék tárgyait is amit leverhet próbálkozás közben. Az enyém beépített így csak a frontüveget éri el, órákat tölt a halak figyelésével és 5-percenként újra és újra megpróbálja megfogni őket, szerencsére a halakat nem zavarja már, gondolom megszokták. Szóval csak körültekintően és ügyesen mert hihetetlen dolgokra képesek a macskák ha akarnak valamit.:D
2017. nov. 2. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!