Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki meg tudná állapítani...

Valaki meg tudná állapítani erről a két koi pontyról, hogy ikrás-e vagy tejes?

Figyelt kérdés

Van 2db nagyobb koi pontyunk, és az interneten olvastam, hogy a hasuk alapján meg lehet állapítani, hogy melyik milyen. Tudom, tavasszal egyszerűbb megállapítani, viszont most engedtük le a kerti tavat és csak most tudtuk őket megnézni. Itt is lennének a képek:

1. ponty:

[link]

[link]

[link]


2.ponty

[link]

[link]

[link]



2017. nov. 4. 14:53
 1/3 anonim válasza:
0%
nem
2017. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. sz. ponty szinte 100%-ban biztos, hogy ikrás. A fotó minősége miatt a 2. pontynál bizonytalan vagyok, de inkább ikrásnak tippelem.

A ponty ivari bélyegei:

Ikrás ivarnyílása: kissé kitüremkedő, csillagszerű

Tejes ivarnyílása: besüppedt, inkább háromszög alakú

A has enyhe megnyomására, maszirozására (ez leginkább tavasszal):

- tejes: néhány csepp sperma megjelenik

- ikrás: nincs ilyen reakció

2017. nov. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod 2. kommentelő :) igen, abból meg tudom állapítani én is tavasszal, hogy a hasukat megnyomom gyengén, csak most tisztítottuk a tavat és bíztunk, hogy tavasszal majd esetleg leívhatnának, de hát így ha mind a kettő ikrás, akkor úgy nehéz :) de már az egy évvel kisebb koik már jövőre ivarképesek lesznek, s remélem a 10 kicsiből 1 tejes már csak lesz :D
2017. nov. 5. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!