Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gyakorlott akvaristák! Ti...

Gyakorlott akvaristák! Ti hogyan váltotok halfajtát, hogy pótoljátok a rajokat elhulláskor?

Figyelt kérdés

Most nem azokra a típusú haltartókra vonatkozik a kérdésem akik megveszik a húsz literes akváriumot meg bele húsz halat és döglenek folyamatosan, hanem az igényes, nagy akváriummal rendelkező profi akvaristákhoz.


A kérdésem nagyjából arra vonatkozik, hogy akinek akár évtizedes akvarista múlt áll a háta mögött, az egy adott akváriumban hogy bonyolította le az esetleges halfaj váltást? Például gondolok arra hogy tartott 3-4 évig neonhalat, aztán az egészséges állomány kiöregedett és elkezdett hullani. Ilyenkor gondolkoztatok el fajváltáson? Megvártátok amíg elhullott az összes és akkor álltatok át más vízminőségre, élettér kialakítására és fajokra?


A kérdésem arra vonatkozik, mert vannak bizonyos halfajtáim, és ha egyszer kiöregszik az állomány lehet elgondolkoznék más, ebben a méretben tartható fajtákon, de ezt semmiképpen sem úgy szeretném csinálni hogy a mostaniak közül akár egy példány is meglássa a kárát.



#hal #díszhal #fajváltás
2017. nov. 5. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a halak nem tarthatók együtt, akkor igen, az a legjobb, hogy ha kezd csökkenni a létszám, akkor egy ideig nem telepítesz újakat, ha eléred a minimális ideális számot (pl. egy rajnál), akkor ajándékozd el őket valakinek, aki az adott fajban utazik.
2017. nov. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok profi akvarista, és évtizedes múlt sincs a hátam mögött.

Amikor váltani akartam, elajándékoztam az állományt (kb 2 éves halak voltak), akvárium átalakít, és jöttek az újak.

Olyan is volt, hogy elhullott a rajból 5 ( nem egyszerre), akkor pótoltam 5 hallal. Vagy ha a tartási feltételek azonosak, akkor a maradék elajándékoz, és a helyére a kinézett halak.

2017. nov. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi sehogy nem váltunk. A hal számunkra nem egy dísztárgy, hogy elajándékozzuk. A szívünkhöz nő minden példány. Ugyanolyan családtagok, mint pl. a kutyánk.
2017. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Volt ilyen is olyan is.


Volt hogy azonos élettéren belül (ilyen biotópnak hazudott törekvéseim voltak vannak) váltottam, ez nem gond, a rajhalakkal se nagyon szórakoztam, pl pontylazacokon belül simán kevertem a fajokat. Igaz, sok esetben külön váltak, de láthatóan, érezhetően nem volt stresszes a környezet.


Volt, hogy nagyjából megvártam amíg elöregedik az aksi, ilyen 8-10 évig élő halakat meg odaadtam a "szomszédomnak" .


De az a nagy helyzet, hogy olyan volt a legtöbb, hogy ha rákaptam valami újra, és belemélyedtem a témába, attól még az addigi akváriumomat se untam meg, úgyhogy csináltam egy másikat.

Aztán még egyet. :) És volt, hogy még egyet. :D


Aztán ilyen olyan okokból volt, hogy az egész akváriumot odaadtam mindenestől pl unokaöcsémnek, vagy pl a garnélásat megszüntettem végleg, az állatokat meg feletettem a barátnőm ékszertekijével (igen, lehet köpködni mekkora barbár paraszt vagyok)


De amúgy ha már az évtizedekről volt szó, vagy 25 éve hallottam először, hogy egy akvarista nem él addig, hogy az összes neki tetsző halat tarthassa. Hát érzem az igazságtartalmát... egyre inkább .:D

2017. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha kiöregedett egy raj, vagyis nem sikerült a szaporításuk és tartani sem szándékoztam tovább akkor ha lehetséges volt életük végéig éltek a másik fajok mellett néha egyke ként is. Ha nem lehetett együtt tartani az újakkal, vagy nem akartam keverni, esetleg megtetszett egy másik faj és nem volt helyem, ami azért elég gyakori volt nálam akkor új akváriumokat indítottam. Így lett tele idővel a ház minden zuga kisebb nagyobb akváriumokkal.:D Én is ragaszkodtam a halaimhoz életük végéig, olyan nálam nem volt és most sincs, hogy megunt, megöregedett halak miatt váltottam volna és a régiektől megszabadultam volna, max kisebb akváriumba de jó körülmények közé költöztek ha a helyükön nem maradhattak. Ez egy ilyen hobbi, mondhatni akvarista betegség, ez is tetszik, az is tetszik még egy akvárium és még egy és sok "ígérem ez lesz az utolsó akvárium".:D
2017. nov. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!