Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges, hogy a nőstény...

Lehetséges, hogy a nőstény sügéreim párzási viselkedést mutatnak egymással?

Figyelt kérdés
Két szép nagy malawi sügérem van, tuti, h. lányok. 4-6 hetente az egyik megbolondul, megnő a szája, a hasa -ez eddig OK. Ás, mint a fene -OK. De utána üldözőbe veszi a másikat, forognak egymás körül, mint a ventilator, a kövek mögött bujkalnak, nem esznek. Aztán ez elmúlik, újra esznek, és rendszerint az egyik betegre hajszolja a másikat. Pár hét múlva kezdik előről. Ez jellemző viselkedés két nőstény esetén? Ha kapnának egy hímet, elfogadnák? (nincs más halam csak ők.)
2017. nov. 9. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekkora akváriumban vannak? Ha megfelelő az akváriumméret érdemes lenne hímet venni melléjük szerintem.
2017. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát nem ideális az akv. mérete, kb. 250l, azért vannak csak ketten... úgy húsz centisek a halak.
2017. nov. 9. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:

És pontosan milyen sügérek? Mert az hogy malawi tavi pont lehet több tucat faj.

Egyébként lehet egy hím még beleférne egy ekkora akváriumba, bár függ a pontos fajtától.

2017. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Egyes sügéreknél találkoztam már un ál ívással, hogy ez mennyire jellemző nem tudom mert általában mindkét nemből tartok, ritka eset, hogy valamiből csak nőstényeket veszek, (az esetleg elpusztult hímet pedig valószínűleg pótolnám). A viselkedésük alapján nálad is ez lehet, valószínűleg mindkét nőstény leikrázik egyszerre ilyenkor, egy darabig őrizhetik is a megtermékenyítetlen ikrákat. Engem is érdekelne milyenek. Afrikai sügéreknél még nem próbálkoztam új hal társításával, nálam nem bántják a felnövő kishalakat, egymás ivadékait sem, de nem biztos, hogy egy hirtelen hozzájuk rakott idegen halat is így megtűrnének. Minden esetre készíts pár megfelelő méretű bújót ha úgy döntesz, hogy megpróbálsz egy hímet betenni. Szűkös a helyed ekkora halakhoz de ahol két hal jól elvan talán egy harmadiknak még marad tér és akad búvóhely. Ezt nem biztatásként írtam.:D Valószínűleg megpróbálnám de én tudnám hová tenni ha esetleg baj van, ha te is akkor miért ne.
2017. nov. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

aranyhomlókú császár az egyik, arany zebra a másik, 15 cm-nél nagyobbak.

Ikrát még sosem láttam, de forgat per pill.mind a kettő, nem esznek. A semmit is forgathatják? Vagy beveszik az ikrát, és lenyelik végül? Passz.

elég agresszívak egymással is, úgyhogy nem tudom, hogy menne az új hímmel, sajnos nincs hova kivenni, ha gond van

De ezek mellé nem is fér el egy harmadik, gondolom?

2017. nov. 10. 19:52
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Hű,15-20cm ekkorákat még nem láttam. Biztos, hogy ezek és biztos, hogy nőstények?:D Aranyhomlokúból tart az egyik ismerősöm párat 1 hím 3-4 nőstény kb neki is 250 literes az akváriuma de az ő halaiból a legnagyobb sincs 12cm.
2017. nov. 11. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tudom, nagyok, de én ekként kaptam őket, és nőstények, a küllemük miatt meg az ikrásodás miatt is biztos. Ha hím lenne az egyik, lennének ivadékok, bár nem tudom, összeívhat-e a két fajta. Ha ez az ál ívás, ahogy írod, nem káros a halakra, akkor inkább a hím helyett egy nagy követ veszek, hátha így az üldözéseket jobban elkerüljük, ha mindkettőnek lesz saját "vára".
2017. nov. 11. 17:33
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Ha homok vagy aprószemű a talaj akkor a köveket, sziklákat az üvegre rakd ne a talajra mert aláásnak és rájuk eshet, vagy beszorulhatnak alá. 2 hal esetében legalább 3 bújó legyen, de inkább 4 mint kettő.:D Összeívhatnának ha párban lennének én inkább arra gondoltam a méretük miatt ,hogy nem e két hím van de ha láthatóan ikrásodnak és a színezetükön is látszik akkor nyilván nem.:D Az álikrázás nem jelent veszélyt egyik hal számára sem mármint ha tényleg ez történik, nyugodtan maradhatnak ketten.
2017. nov. 12. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!