Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen cuccokat ajánlotok...

Milyen cuccokat ajánlotok akvarisztikához?

Figyelt kérdés

Szeretnél akvárium tartani (újra). Van már akváriumom de tetővilágítása elromlott (új tető kb annyi mimt maga egy új akvárium szett). Milyen szűrőt és melegítő stb ajánlotok 45-50literes akváriumhoz. És egy dolgok amiket ajánlotok, tanácsoltok.


Köszönöm! 😊



2017. nov. 9. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az utolsó mondatot nem értem.

(Nem a köszönömöt, hanem ami előtte van)


Világítás úgyis fog kelleni. Nem csak növényt nem tarthatsz nélküle, (ami elég hasznos dolog) még a halakat is alig fogod látni.

És amúgy 45, vagy 50 liter? Mérd le a 3 élét, szorozd össze, oszd el 1000-rel.

2017. nov. 10. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2017. nov. 10. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez így összesen fele annyiba kerül, mint egy gyári tető, értelmesnek nevezhető világítással.


Vagy kb annyiba, mint egy gyári tető, mindenre alkalmatlan fényerejű világítással.

2017. nov. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

* És egyéb dolgok amiket ajánlotok, tanácsoltok.


#1 45literesem (50×30×30) van. Persze tudom, tisztában vagyok vele, csak utána néztem kicsit és azt láttam hogy külön tető világítással kb. annyiba van mint egy komplett akvárium szett. Így nem érné meg külön tetőt venni. Nem? 😃

Meg a #3-ból olvasva a gyári tetőkben lévő világítások nem olyan jók, ha jól olvasom a sorokat. 😀


#3 Ezt a világítást ajánlod akkor? :)

A szűrő nem baj hogy 100-150 litereshez való? Nekem meg 45 literesem van. Illetve Így hogy nem lesz tető az akváriumon így nem hangos a szűrő? Meg nem lesz hal szag? Bár gondolom utóbbi nem fordulhat elő ha megfelelően van kezelve az akvárium (pl. megfelelő időközönkénti vízcsere stb.). ☺

Fűtőm (is) van. Sztem Aquael típusú (olyan amit az Aquel Aquarium Set Classic-hoz adnak). Az nem olyan jó? Vagy amit belinkeltél az jobb? 😊


Mindketőtöknek köszönöm a választ. Igémybe venném a segítsegeteket. ☺😊

2017. nov. 10. 12:55
 5/12 A kérdező kommentje:
*Mindkettőtöknek köszönöm a választ. Igénybe venném a segítségeteket. 🙂😊
2017. nov. 10. 12:59
 6/12 anonim ***** válasza:

Sőt, mind a 3-munknak! :D Mert eddig az összes választ én írtam. :D


Halszag nem lesz. Ha rohad a víz, a szag lesz a legkisebb bajod.


Amúgy meg veszel 30 ft-ért az akvárium szélére műanyag sínt, azt leméred, mekkora üveg fér bele, vágatsz egy üvegessel 4-es üvegből szintén kb kemény 35 ft-ért egy üveglapot, levágatod az egyik sarkát, ahol a vezetékeket ki tudod vezetni, és lesz egy fedett akváriumod.


A világítást személyesen nem ismerem, de ilyen teljesítménnyel ez egy kiváló ár/érték arányú cucc, és ez alatt lehet lehet tartani jó pár közepes fényerőt igénylő növényt is, nem csak szenvedni, satnyulni fognak.


A szűrő vízforgatása ne ijesszen meg, le kell fojtani, és kész.


Amúgy ez az atman elég kavarósan gyártja a cuccait, ilyen névvel más teljesítmény is van, elsőnek én is a kisebbiket kerestem.

[link]


ezt.


Ugyanúgy 100-150 ig írják, viszont nem 600 l/h csak 400.

Elvileg, bár én már nehezen hiszek bárkinek. :)


A 400 l/h is elég.


A gyári ajánlást meg egyáltalán nem kell figyelembe venni.


Van vízforgatás, meg szűrőtérfogat, meg szűrőanyag minőség, ezen múlik mit tud, nem azon, mit hazudik róla a gyártó, hogy el tudja adni.


Keress rá, lehet máshol olcsóbb, most csak belinkeltem a legelsőt ami szembejött.


A fűtő, ha működik, akkor jó. 50 wattos legyen.


Meg kell hozzá egy hőmérő kontrollnak, mert márkától függetlenül általában nem pontosak.

2017. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szűrőnek meg amúgy a leghangosabb része a levegőbeporlasztás, ahogy kipukkannak a buborékok.


Egyszerűen szedd le róla a levegőztető csövet, és állítsd úgy a kifolyó vizet, hogy kicsit felfelé álljon, és erősen fodrozza a vízfelszínt, az tökéletesen elég!

Esőztető is van hozzá szerintem azt is ráteheted, letenni a csövet a víz alá, a kifolyó lyukakat az említett módon kicsit felfelé állítani.


Valamennyi hangja így is lesz, egy minőségi márkás szűrő 15000 ft, csodát nem lehet tőle várni, de egyébként aránylag csendben lesz.

2017. nov. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor köszönöm mindhárom személyben neked! 😊😂


Rendben. 😏

2017. nov. 10. 14:54
 9/12 A kérdező kommentje:

Persze rendszeres vízcsere kell az segít azt tudom. Csak eddig tetővel volt azért kérdeztem.


Hát jó lenne ha szép növények lennének mert az előző próbálkozásnál nem voltak túl szépek. Meg gondol a halaknak is jobb ha életerős növények vannak. Ilyen fényerő milyen halaknak ideális? 🙂


Hogy érted hogy le kell fojtani?  🤔


Akkor a szűrőnél ez úgy van hogy ha az van írva hogy 100-150 litereshez, akkor kisebb akváriumba nyugodtan bele rakható?


Huu azt nem tudom hány wattos, de majd erre akkor figyelek (min. 50W).


Hőmérőm van. Az üzletben is tájékoztattak hogy a melegítő a fok tekintetében nem pontos.

2017. nov. 11. 12:37
 10/12 anonim ***** válasza:

- A fényerő inkább a növényzet szempontjából fontos, nem a halakéból.

Szélsőségeket kell kerülni, pl feketevizes, rejtőzködő halakat nem szabad stadion világítással bombázni, de amúgy halak szempontjából majdnem mindegy.


- A lefojtást úgy értem, hogy vagy minimumra kell venni a vízforgatást, vagy más módon (házi barkáccsal ) csökkenteni a kifolyó cső keresztmetszetét, hogy kevesebb víz tudjon kijönni. Ez, a szűrő működését nem igazán befolyásolja, nem megy tönkre tőle.

Vagy sűrűbb szűrőanyagot (sűrű szivacs) is lehet beletenni.


-Túlszűrt akvárium nincs, akár egy 15 literes külső szűrővel is megszűrheted, felső határ nincs.


Felső határa csak a vízforgatásnak van, azt úgy kell beállítani, hogy meglegyen a megfelelő áramlás, de a halak számára ne legyen zavaró.

Folyami halak ezt jobban bírják, állóvízből származók kevésbé.

Ezért írtam, hogy a szűrő nagysága mindegy, max a vízforgatást kell lefojtani ideálisra.

2017. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!