Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy Eheim 2008-as szűrőm,...

Van egy Eheim 2008-as szűrőm, de már gyengén fodrozza a vízet. Szivacscsere után sem változott a helyzet. Gondolom legyengült a motor? 6 éves a szűrő.

Figyelt kérdés
2017. nov. 10. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Túl magas a vízszint a szűrő kifújó nyílásához képest.

Húzd pár milliméterrel fentebb az egész készüléket.

2017. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1 cm-re van a felszíntől a leírás szerint
2017. nov. 10. 13:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát az durva.

Nekem eheim vízpumpám van ilyen teljesítményben, kb 10 éve, az első 3 hónapban letört a rotorról a lapátos rész, pillanatragasztóval ragasztottam vissza.

(vagy 2 komponensű gyantával, nem emlékszem)


Azóta úgy van, és azóta működik pont úgy, mint az első alkalommal.


Létezik, hogy le tud gyengülni a motor? Autónál tudom, hogy van ilyen, de szűrőnél... hamarabb kopik el a tengely, pláne ha fém.


Szétszedted teljesen? Ki kell húzni csipesszel azt a mágneses rotort, és átmosni az egészet alaposan.

2017. nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a tanácsodat! Köszi! Különben átszoktam havonta mosni és csap alá teszem a rotort is,de szétszedni még nem szedtem. a fedelet délelőtt átmostam,de nem változott a helyzet.Köszi!
2017. nov. 10. 15:02
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
A motor nem tud legyengülni vagy elszakad a tekercselése, vagy átég a szigetelés és menetzárlatos lesz, az első esetben azonnal megáll, a másodiknál egyre erősebben nyom és amikor túl sok menet átég eldurran a rövidzárlattól. A rotort kell megnézni nem szorul e valahol akár a házban akár a felfüggesztésben, esetleg nem törött e a tengely, ill alaposan ki kell pucolni, lehet, hogy vízkőlerakódás is van.
2017. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!