Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Menyire hatasos az a falyta...

Istvanfy kérdése:

Menyire hatasos az a falyta szures amikor akvrium vizet atvezeted a viragcserepek kozott es utanna visza az akvariumba?

Figyelt kérdés

2017. nov. 11. 08:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ezt hogy képzelted el? El se tudom képzelni hogyan viteleznéd ki és mi értelme lenne.
2017. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy képzelte, hogy a cserepekben növény van, a cserepek meg alul lyukasak, és így vannak öntözve a növények.


Hát ja, ez alapból nem nevezhető szűrésnek.

Ha egy kiskertnyi mennyiségű növényen vezeted át a vizet, akkor valamennyire csökkenthetőek a részleges vízcserék.

Ennyit befolyásol.

A szűrést egyáltalán nem, semmilyen formában, semmilyen mértékben nem váltja ki.

2017. nov. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az nem szűrés, hanem viráglocsolás. A növényeknek nagyon jó, szépen fejlődnek akváriumvíztől, vízcserénél én is virágot locsolok a leszívott vízzel. Szűrésnek alkalmatlan, a növények gyökere földje felszíja a vizet, nem megszűri. Azt a vízmennyiséget pedig pótolni kell, egy idő után pedig a növényeket is, mivel nem viselik el a gyökerek ha folyamatosan tocsog a föld a víztől ( megfullad a gyökérzet). Hidrokultúránál sem állnak folyamatosan vízben, ez egy tévhit.

Nagyon jó szűrőt lehet összerakni házilag, viszonylag olcsón, ha van műszaki érzéked hozzá, keress rá a gugliban.

2017. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Platypus ***** válasza:
100%
A növényszűrés egy igen hatékony nitrát és foszfátcsökkentő rendszer, ha jól van megcsinálva. Mivel porózus agyaggolyókkal praktikus feltölteni, ezért a biológiai szűréshez is hozzáad. Tehát egyáltalán nem annyira rossz dolog, mint aminek az előzők feltüntetik. Viszont kizárólag erre alapozni a szűrést meg kihagyni a vízcseréket nem lehet. Ez csak egy segítség, ami főleg nagytestű és sok fehérjét fogyasztó halak mellett hasznos. [link]
2017. nov. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen nem ördögtől való elképzelés ez csak azért nem ebben a formában ahogy írtad.
2017. nov. 12. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"porózus agyaggolyókkal praktikus feltölteni, ezért a biológiai szűréshez is hozzáad"


Mármint a virágcserepeket? És azok között elvezetni a vizet? Mert úgy nem hiszem, hogy értelmes áramlás lenne a golyók között.


Olyan láttam már, ahogy mondtam is, kiskert mennyiségű növényzet között volt elvezetve a víz, de a növényzet nem cserepekben volt, hanem több négyzetméteres lapos tartályokban, az volt feltöltve agyaggolyókkal, és a víz közvetlenül azon volt keresztül vezetve.


https://www.youtube.com/watch?v=rlXbRXQjaM8

2017. nov. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:
Általában nem cserepet használnak, hanem egész virágládát, de cseréppel is működik. A láda az akvárium fölött van, a szivattyú felnyomja a vizet, alul meg visszacsöpög. Ez éppen tökéletes áramlás a szűrőbaciknak. Meg úgy egyébként a növények is az ammóniát veszik fel gyorsabban és csak utána állnak neki a nitrátnak. Egyetlen virágcserép valami jó kis emers növénnyel(vízipálma, csokrosinda, pletykák...stb) hatékonyabb nitrogéncsökkentésre képes, mint egy átlagos akvárium teljes növényzete. Az emers növények sokkal hatékonyabbak a CO2 könnyebb felvétele miatt. Mivel gyorsabb növekedésre képesek, a nitrogént is jobban fogyasztják.
2017. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nade akkor itt se a cserepek között van elvezetve a víz, hanem be van vezetve a "cserépbe" ládába, és ott folyik közvetlenül a víz, egy felső tartályos szűrőben.


Ilyet is láttam már, oldalpolcosban, abban szerencsebambusz volt.

De ott is csak egy részében volt bambusz, a többi részben rendes szűrőanyag is volt.

Hát, minden esetre én nem bíznám csak önmagában ilyen növényszűrésre az aksimat.

2017. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Platypus ***** válasza:

Csak nem úgy értette, hogy a cserepeken kívül, azok tartalmát nem is érintve folyik a víz :D Úgy persze semmi értelme nincs.


Amúgy nagy IBC tenyésztartályokat is szűrnek simán növényszűréssel. Természetesen megfelelő méretű és áramlású alkalmatossággal. Szűrőtérfogat megvan, szűrőanyag megvan, áramlás megvan. Kell némi előszűrés, hogy a trutyi ne a cserépben halmozódjon, de amúgy kiválóan működik. Kezdőknek mondjuk nem ajánlott módszer, vagy inkább nem kizárólagos használatra.

2017. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Ha semmi mást nem csinálunk csak telerakunk egy az akváriumunk méretével közel azonos csak laposabb akváriumot úszó lebegő,(pl pistia) vagy esetleg mocsári növényekkel, mindenféle más közeg nélkül és ezen át keringetjük az akvárium vizét, így is hatékony szűrést kapunk. Egy belső szűrő használata mellett én rámernék bízni egy nagyobb, akár 300-literes akvárium szűrését is. ha ezt még fokozzuk valamilyen porózus szűrőanyag használatával akár a felére is csökkenthető a mérete ( itt már azért érdemes egy légpumpás talajszűrőt is használni a szűrőanyag alatt a jó áramlás érdekében). Amennyiben maga az akvárium is dúsan növényesített tökéletesen kiválthat egy komolyabb külső szűrőt is én ebben biztos vagyok. Ekkora méretben ugyan még nem próbáltam de kisebben igen vízipálmával sóderágyon és rucaörömmel. Amúgy az algák is jó vízszűrők ha nem az akváriumban vannak hanem mellette egy másikban én balatoni zöld "szakállalgát" nevelek így nagyobb köveken (etetési és dekorációs célból).:D Tudjátok milyen méreg amikor az algám algásodik.:D
2017. nov. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!