Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba lehet fát tenni?

Akváriumba lehet fát tenni?

Figyelt kérdés

Tettem be az akváriumba 2 db nagyobb fát, ami lebeg. Évek óta lettek kiszárítva, mindemellett ki is lettek főzve.

Ezek egy idő után elkezdenek majd rohadni, és a halak elpusztulnak tőle? (Sajnos nem tudom milyen fából vannak.)

Kivegyem ?



2017. nov. 12. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismeretlen eredetű fát nem mernék az akváriumba tenni. Ha nem akarsz kifejezetten akváriumba való fát venni (vasfa) akkor a legjobb hanem permetezett helyről származó szőlőtőkét teszel be. Én épp ma tettem be több akváriumomba is, persze a megfelelő előkészítés után.

A lényeg hogy száraz tőkét használj, amit már nem kell szárítani, utána áztatnod kell heteket. Az enyémek már egy hónapja áztak, közben többször kivettem őket lekefélni, tisztogatni, sikálni, majd vissza új áztatóvízbe. Amikor ma kivettem őket még egyszer átkeféltem, majd leforráztam őket a fertőtlenítésre, és mentek az akváriumba. Azért is fontos ilyen sokáig áztatni mert mint látod, a tiéd lebeg, az enyémek már megszívták magukat és elsüllyednek maguktól.

2017. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha azt vesszük a tóban is vannak fa darabok és nem hiszem, hogy lesz tőle bajuk. Bár azért az akvárium elég kicsi, szóval lehet, hogy másabb. Inkább meg kéne kérdeznem ilyen kereskedésben, ahol vetted. Ott biztos értenek hozzá.
2017. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából a legtöbb gyümölcsfa jó lenne, csak a legtöbbet permetezik..

Az a lényeg h addig kell aztatni ameddig nem ad ki magából csersavat (nem barnul a víz) és nem árt egy jó szűrő sem ha mégis adna ki, rohadni nem hiszem hogy fog nekem se rohad a fám, de minél több ideig lett kötözve annál előbb tönkre megy szétesik..

2017. nov. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*kifozve *írásjav..
2017. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!