Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal és Red Cherry garnéla...

Indaboy kérdése:

Neonhal és Red Cherry garnéla egy minimalista akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Gondolkodok egy 100 liter körüli akváriumon és úgy tervezem hogy neonhal és Red Cherry garnéla lesz benne. Több helyen olvastam hogy a kettő nem jön ki egymással, de egy csomó akváriumos fotót megnézve (kerestem az inspirációt) pedig azt láttam hogy nagyon jól elvannak. Letisztult és minimalista stílusban álmodtam meg, szeretném ha minél kevesebbet kelljen takarítani, szeretném az egészséges egyensúlyt beállítani. Ha valakinek ilyenben van tapasztalata, tanácsa kérem írja meg. Köszönöm előre is :)



2017. nov. 18. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálam is együtt vannak 243 literben, de bőven van búvóhely is parvula mini formájában ami szűrűn van ültetve az előtérben. persze mivel ilyen ezért csak a nagyokat látom, őket persze nem bántják a neonok, de azt se láttam, hogy a "füvet" túrták volna kicsikre vadászva. De ettől még előfordulhat, hogy a szaporulatot megeszik sajnos.

Ha kicsit minimálban gondolkodsz, vagyis nem lesz ilyen sűrű aljnövényzetet, akkor én az Amanda lazacot tudom javasolni, ilyenem régóta van, és azok mellett az apró RC-k vígan sétáltak az üvegen.

2017. nov. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A lazac szép, de nekem túl "egyszínű", a neon valamiért gyerekkorom óta tetszik ezért abban gondolkodok. De köszönöm a valóban hasznos infót, a fűre én is gondoltam :) Páromnak is tetszik :)
2017. nov. 18. 17:19
 3/5 Platypus ***** válasza:
Működnek együtt, mind a kék neon, mint a RC a hűvösebb vizet szereti. Azonban a minimalista stílus eléggé üti a sikeres garnélázást. A garniknak rengeteg búvóhelyre van szüksége, mohákra, sűrű növényzetre. Enélkül stresszelik őket a halak. Általában azért nem ajánlják a hal+garnéla párost, mert a halak megeszik a kisgarnélákat. De ez olyan gyorsan szaporodó fajoknál mint az RC nem feltétlenül probléma. Egy túlságosan nyitott akvárium viszont a felnőtt garnéláknak se jó.
2017. nov. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi minimalista akváriumot képzeltem el:

[link]

mármint ami a hátteret illet, mert aljzatra pedig ilyen "gyepszőnyeget":

[link]

2017. nov. 20. 19:26
 5/5 Platypus ***** válasza:
Ja ez így teljesen oké. Viszont a legkevésbé sem minimalista. Egy ilyen akvárium kifejezetten komoly technikát és rengeteg időt igényel.
2017. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!