Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit jelent az ha az egyik...

Mit jelent az ha az egyik guppimon két nagy fekete folt van a hasfalán?

Figyelt kérdés
Igazából 1-hete vásároltam a halakat , de ma reggel mikor felkeltem láttam hogy egyik guppimon két összefolyó fekete folt van . Mit jelent ez ? A halak meg elég kicsik . Nem hinném hogy utódai lesznek mérete miatt.

2017. nov. 18. 12:57
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
A guppyk a felnőtt méret elérése előtt is szülhetnek ha mindkét oldalán egyformán látszik és a has hátsó részén látható valószínűleg mégiscsak terhességi foltokat látsz, feltéve ha nőstény.:D A további lehetőségek, megcsípték és véraláfutás látszik a helyén, vagy fekély. Ammóniamérgezéskor is fekete foltok keletkezhetnek ha túléli a hal, de akkor más tüneteket is látnál, ill a többi halon is észrevehető jelek lennének pl szapora légzés, lilás kopoltyúfedél, rángás, vízszínen úszás és levegőnyelés, vagy épp talajon fekvés összehúzott úszókkal, törékenyebb halaknál tünetmentes azonnali halhullást idézhet elő jellegzetesen nyitott szájjal. Nézd meg képeken milyen a terhességi folt és próbáld meg beazonosítani hátha csak erről van szó.
2017. nov. 19. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod ! Az érdekesség az hogy mára teljesen eltüntetni a két folt ezért furcsáltam ezt az egészet . A többi hallal nincs semmi baj.
2017. nov. 19. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!