Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » El lehet hagyni akváriumnál a...

El lehet hagyni akváriumnál a bejáratási időt?

Figyelt kérdés
Irodába szeretnék egy kb 65-80 literes akváriumot. Most ismerkedek az alapokkal, sok helyen olvastam, hogy az elejên ne telepítsünk, de idönként etessük a semmit. Állítólag ez kell a bacilusok szaporodásához. Csak úgy 'elvi síkon' kérdezném, két három ivadékhal ami keveset szennyez, napi nagyobb vízcsere mellett nem járható út? Ez első héten 15, a másodikon 10, harmadikon napi 5 liter, utána a heti 20-30%.
2017. nov. 19. 15:31
 1/9 Platypus ***** válasza:
100%
Amit te tervezel az az amerikai típusú bejáratás. A vadiúj akváriumba bedobnak egy strapabíró kisebb halat és 2 hét múlva a többit. Elég jó arányban működik, éppen csak a maradékban megdöglik a hal. Teljesen fölösleges kockázat, és a bejáratós hal is érző élőlény. Plusz nem csak a szűrőnek kell beindulni, hanem a talajból kiázni a mindenfélének, a növényeknek összeszedni magukat meg ilyenek.
2017. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez csak érdeklődés, nem terv. Vannak dolgok amik nem egyértelműek, ezeket szeretném megérteni. Ami a terv, az egy akvárium, sima 0-4-es kavics, pár növény. Olyanokra gondoltam, amik levélen keresztül veszik fel a tápanyagot. Mohák, átokhínár, tüskéshínár, apró békalencse, kocsány nélküli ambúlia. Persze az elején menne pár napot üresen, de ha nem jön semmi(opálos víz, zavarosodás) akkor 2-3 halra gondoltam, csak nem tudom melyik faj legyen. Algaevőnek még nincs mit enni, harcsa, vagy valami csíkféle?
2017. nov. 19. 20:15
 3/9 Platypus ***** válasza:
100%
Érdeklődés, nem terv, de már azt kérdezed, melyiket dobd bele a nyers akváriumba. Ha felelős állattartó vagy, akkor egyiket se. A saját türelmetlenséged kiszolgálásán kívül az égvilágon semmi jó sem származik a korai telepítésből.
2017. nov. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ok, megértettem. látom 90%-ban jók a tanácsaid, bölcs ember hallgat az okos szóra. marad a régi módszer.
2017. nov. 19. 21:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy még a "régi módszerrel" is a fentebb vázolt fokozatos betelepítést érdemes választani.


Igaz, akkor nem kell olyan túlzottan óvatosnak lenni, és ilyen sok vízcsere se, de tény, hogy még az üresjárat után is több lépcsőben, fokozatosan érdemes terhelni.

Nem szabad alábecsülni ennek a veszélyét, én a 2 módszer kombinálását tartom helyesnek. (vannak kivételek, de ez nem az a történet)


Amúgy engem az is érdekelt , hogy milyen fajta hal az, ami tartható 65-80 literben, elég belőle 2-3 db-ot tartani, (rajhal egyből kilőve, páncélosharcsa, csíkfélék) viszont felnőtten (mert gondolom nem 3 hónapra vennéd) meg elég neki ez a méret.


De látom, még te se tudod, mi lehet ez a megfelelő hal... hát nem egyszerű találni ilyet.

2017. nov. 20. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg még ha sikerülne is, utána rá kéne építeni az egész akváriumot, mert ha nem rajhal, akkor ez egy meghatározó fajta lenne.

És csak emiatt, hogy egyből halat akarsz, annyira bekorlátoznád magad , hogy tényleg 1-2-3 fajta társítás jöhetne szóba utána.


De fölösleges is erről beszélni, mert most pl a törpe gurámi jutott eszembe, hogy abból elég 2 db-ot tartani, és felnőtten is elég neki a hely...

... csak éppen ha egy ilyen éretlen vízbe betennél 1-2 ivadék t.gurámit, pár óránál tovább nem húzná.

2017. nov. 20. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, még egy bejáratott jól szűrt és növényesített akváriumban is nagy stresszt okoz a halaknak 50%-os vagy a feletti vízcsere, képzelheted milyen az amikor az egész víz nyers és nincs biológiai szűrés. Még indító bacikultúrával is kellene minimum 1 hét és itt is csak apránként lehetne emelni a létszámot. Nem sokat javít a helyzeten, hogy naponta leveszed a víz egy részét, ez is sokkoló. A bejáratási időt abban az esetben lehet kihagyni ha ha van legalább 40-50% akváriumvized és az üzemelő szűrőjéből kinyert bacikultúrád valamint úszó lebegő növényeid amit átszoktatás nélkül áttehetsz az új helyre, de még így is érdemes kevés hallal kezdeni a telepítést. Amúgy kényszerűségből tettem már halat nyers de állott vízbe és túl is élte, de ez nem járható út egy akvaristának.
2017. nov. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Takarító brigádnak 3-5 CPO-t szeretnék, halból a kékszemű kárászhal és a háromsávos törpeszájú tetszik, még nem döntöttem. 8-10 példány gondolom nem túl sok 70 literre. Harcsa, vagy alganyaló jöhet még?
2017. nov. 20. 10:40
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
A 26-27 fokos víz sok a CPO-nak ennél kevesebb viszont hideg a halaknak. A köztes érték pedig egyiknek sem jó.
2017. nov. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!