Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 1200literes akvárium...

Kristóf002 kérdése:

Egy 1200literes akvárium szűrését akarom megoldani. Van hozzá egy 230literes szűrőakvárium végezné a biológiai szűrést 4500l/h vízpumpával. A mechanikai tisz-títást pedig 4 belső szűrő végezné. Milyen mélyre tehetném le maximum és milyen hosszú kéne?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 21:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja és hány L/h lenne jó?
2017. nov. 21. 21:13
 2/13 anonim ***** válasza:
Kimaradtak az alanyok.
2017. nov. 22. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Növényt akarok bele rendesen, amúgy 6-8 db max 20cm hal lenne benne.
2017. nov. 22. 18:33
 4/13 anonim ***** válasza:

Úgy értem a kérdés szerkezetéből.


Mit milyen mélyre akarsz letenni, minek milyen hosszúnak kell lenni?


A szűrőakváriumot a padlóra kéne tenni gondolom, úgyse sok helyed marad a 2 akvárium közt, ha abba bele akarsz nyúlkálni takarítani stb...


A hossza... hát azt mondod már megvan, akkor mérd le mekkora. Ha meg nincs, akkor tervezd meg milyen szűrőanyagból mennyit akarsz, mekkora hely kell a pumpának... Klasszikus méretek is jók, de csináltathatsz egyedit is, pl 40 magas, 40 mély, és akkor hosszabb, és esetleg több fakkot tudsz bele tervezni.


A belső szűrőt se igazán értem, hogy most akkor azt milyen mélyre teheted le? Mert úgy is lehet érteni. És annak a hossza érdekel? Vagy nem tudom.


Minden esetre ami az áramlást illeti, azért ilyen vízforgatással a külső is fog mechanikai szűrést végezni, csak kerüljön oda a kosz a beszívó csonk közelébe.

Azt meg áramoltatóval is el tudod érni, ami jóval kisebb helyet foglal. Úgyhogy lehet 2 belső is elég, és mellé 1 áramoltató.

2017. nov. 23. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
210cm hosszú 72cm széles 80cm magas. Még semmi sem vettem meg ezért is írok ,hogy miből mennyi kell és mekkora stb?
2017. nov. 23. 19:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Az akvárium már meg van. Abba még semmit sem vettem meg.
2017. nov. 23. 19:41
 7/13 A kérdező kommentje:
A szűrőakvárium pedig 88cm hossz 54cm szél 49,5cm magas
2017. nov. 23. 19:43
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát haver, ha ebbe gazdagon akarsz növényzetet, készülj fel rá, hogy annak a világítása pörgetni fogja a villanyórát.

Ez nettóban is minimum 65 cm-es vízoszlop.


Az biztos, hogy régebben ezt csak hqi refivel lehetett megvilágítani.

A ledek fejlődésével erősen terjed a led technológia, én is próbáltam már "sima" led világítást, értsd led szalag, meg fénycső foglalatú led világítás.

De ehhez ez nem elég.


Led reflektorok is léteznek, azokat viszont még nem próbáltam aksi fölé. (mivel nincs akkora aksim:))


Van egy led reflektorom, 20 W-os, az pl több órás üzem után el kezd kicsit vibrálni. Szóval nem tökéletes.


Minden esetre ez a 80 cm jelentős méret, ilyen sima mezei világításokat elfelejthetsz, hogy fénycső meg ledszalag, biztos, hogy valami durvább kell ahhoz, hogy a növények alja se rohadjon.


Na most ha az aksi kb asztal magasságban lesz, vagy alacsonyabban, hogy ülve se a tetejének a belsejét lásd, akkor annak max 80 cm-re lesz az alja.


A szűrőaksi 50 magas, lesz a 2 között 30 cm. Az épp elég arra, hogy a szűrőanyagokat ki tudd belőle szedni. Szóval nem kérdés, milyen mélyre teheted le. Amennyire csak tudod.

A nagy aksi meg van fúrva?

2017. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
...visszatérve a világításra, azért lenne jobb a led, mert nagyságrendileg kb 8-ad annyit fogyaszt. Csak az a baj, hogy led reflektorok többsége kínai.
2017. nov. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

... Úgy értem a fénycsőhöz képest.

A fémhalogén (hqi) kb tudja a led hatékonyságát.

2017. nov. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!