Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta és a belsőszűrő! Mit...

Betta és a belsőszűrő! Mit tegyek, hogy jó legyen a halnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja van velem a kicsi bettám. Egyedül tartom egy 25 literes akváriumban. Az akváriumot szettben vettem, mert szerettem volna biztosra menni. Tartozott hozzá egy fűtő, egy belsőszűrő és a tetejében egy fénycső.


A szűrő erőssége nem állítható, és nagyon zavarta a halat. Hiába irányítottam az akvárium falára, úgyis nagy áramlatot keltett. Megpróbáltam vattával tömíteni, de azzal csak azt értem el, hogy egy kisebb, de erősebb sugarat kaptam.


Később kicseréltem egy légpumpás filterre, mert ezt ajánlották az állatkereskedésben, de a pumpa mellett képtelen voltam aludni. Sajnos csak a hálószobámban tudom tartani az akváriumot.


Végül visszaszereltem a belsőszűrőt, és leárnyékoltam egy nagyobb, lapos tárggyal. Tartok tőle, hogy hiába van hely az "ernyő" mindkét oldalán, így is csak az mögött keringteti a vizet és az akvárium többi részén nem tisztít. Plusz a hal nagyon kíváncsi erre a nagy tárgyra, mert búvóhelynek hiszi. Többször szorult már a szűrő és az "ernyő" közé, ahonnét nehezen tud kijönni. Szerzett már egy apró sérülést is emiatt a mellúszóján :(


2017. nov. 25. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Elvileg 25 literben sem tarthatnád mert 30 liter alatt tilos gerinces állatot tartani. A gond abból ered hogy szettet vettél, hogy mindig gyenge a technika, mint látod a szűrő is gagyi, nem állítható. Azt nem mondom hogy nem bírja el azt az egy halat, de hidd el nagy gondok lennének ha több halhoz kéne.


Én azt tanácsolom hogy vegyél egy 40-50 literes akváriumot, és egy ahhoz való állítható szűrőt. Így nő a víz tehetetlensége, és a szűrő gyengébb teljesítményen is elvégzi a dolgát, a halnak több helye van kikerülni és nem egy patakban érzi magát.

2017. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az állatkereskedésben azt mondták, a 25 liter teljesen elég neki. Amúgy ha most módomban állna és ez a legjobb megoldás, nem haboznék, de jelenleg egy nagyobb akvárium sem hely szempontjából sem anyagilag nem fér bele. Esetleg ha tudsz ajánlani egy köztes megoldást, vagy tud bárki bármi jó tippet, nagyon megköszönöm :(
2017. nov. 25. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:

1. Az állatvédelmi törvény írja elő, hogy 30 liternél kisebb akváriumban nem lehet halat tartani. Az, hogy az eladó rád akarja sózni a semmire sem alkalmas szettjét, más kérdés. NEKED kellett volna ELŐRE tájékozódni! - De nyilván nem ezen az 5 literen áll vagy bukik a dolog.

2. Vegyél egy új, RENDES szűrőt! Nem kell nagy kapacitású.

3. Az én bettám is beszorult egyszer a szűrő mögé, én úgy oldottam meg, hogy elvittem az akváriumot egy üvegeshez, és ponthegesztett hálóval leválasztattam egy akkora részt az aksiból, amekkorába még épp elfér a szűrő. Azóta biztonságban van:)

+ A baleset után először én is a légpumpát próbáltam, nekem sem vált be.

2017. nov. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
Szerelj fel egy esőztetőt és a szűrő szivacsát is érdemes tömörebbre cserélni ha az esőztető nem segít.
2017. nov. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem akarsz barkácsolni akkor viszont egy állítható szűrőt kell venni, vagy egy halkabb légpumpát.
2017. nov. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az eladónak az a dolga higy eladjon és ha elpusztul a hal akkor úgymond az plusz bevétel a boltnak
2018. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!