Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik hal tisztítja a leveleket?

Melyik hal tisztítja a leveleket?

Figyelt kérdés
Van 5 ancim egy 100 literes akiban, 2 páncélos harcsa, amik a tisztítást végzik. De az algaevő harcsa nem tisztítja a növények leveleit, csak az üveget és a szűrőt. Milyen hal kellene még nekem?

2017. nov. 25. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
guppi
2017. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%

Jó isten 5 anci 100 literben és két páncélos? 90 litertől lehet egy pár anci, több nem mert ezek territoriális halak. A páncélos viszont rajhal, abból kellene 6-8 darab de 90 literbe az ancikkal zsúfoltan lennének a talajon.

Ezeken kívül milyen hal van még az akváriumban? Gyaníthatóan vannak itt más gondok is. Miért szorulnak tisztításra a leveleid? Algásodsz? Akkor a kiváltó okot kellene megszüntetni mert ha még belepakolsz egy túlzsúfolt ingatag akváriumba másféle oda nem illő halakat is akkor aztán tömeges pusztulás lesz a vége.


Azért se ártana tudni mik vannak még és hányan hogy halat lehessen ajánlani melléjük, aminek azonos az igénye mint a tieidnek, nem csak a vakvilágba halakat ajánlani.

2017. nov. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vittem kerti tóból növényeket, amin volt szakállalga, amit nem vettem figyelembe. 20 literenként ajánlották az ancit mások, ezért van ennyi. de jól megvannak. van 2 lány guppy és egy fiú, és most születtek kicsik amiből 2 megmaradt. Teljesen jó volt a biológiája az akinak, de most pár napja nagyon hosszút kakil a nagy ancim. Nem hiszem hogy beteg lenne, hisz lakmározik nagyon. Lehet pont ezért hosszú
2017. nov. 25. 22:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt a fránya algát a növénnyel hoztam be. :( Ami utólag zavar hogy figyelmetlen voltam. Jah és még egy dolog a hal ajánláshoz, hogy kb 20-21 fokos a víz.
2017. nov. 25. 23:14
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Meglephetnéd magad karácsonyra egy fűtővel és egy kisebb külső szűrővel, akkor talán magától is eltűnne az alga a megnövelt szűrőfelület miatt. Az anciknak szükségük van valamilyen fára, gyökérre és ha ennyien vannak akkor legalább 5 bújóra. Ha többet nem is legalább 2-3 páncélost vegyél még a meglévők mellé. Hetente kellene 30% vizet cserélni. Én megpróbálnám az ancikat elajándékozni, jobb volna ha csak 1, vagy 1 pár maradna. Esetleg kérdezz rá a botban, hogy nem cserélnék e be páncélosokra, néha megteszik pláne ha költesz is egy kicsit (szűrő, fűtő).:D
2017. nov. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fűtőt akarok bele venni, akác gyökér van benne az ancik miatt, és szeretik is. Sőt a bújóba nem is mennek, inkább a gyökeret használják.
2017. nov. 26. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Az anci eszik algát!
2018. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!