Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen alga vagy lerakódás...

Ez milyen alga vagy lerakódás (képek lent)?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2017. nov. 28. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen fajta, de moszatevő márna valószínűleg megoldja.
2017. nov. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Barna alga.


A moszatevő márnával csupán annyi baj, van, hogy nem olyan mint egy ipari porszívó, amit kikölcsönzünk 3 napra, aztán visszavisszük.

Szóval ha amúgy az akvárium a mérete, az egyéb halak fajtája, mennyisége, a vízparaméterek, stb stb miatt alkalmatlan moszatevő márna tartására "ezt úgy 99%-ra tippelem) akkor ez a megoldás nyilvánvalóan nem jöhet szóba.


Emellett pedig azt se szabad figyelmen kívül hagyni, hogy bármilyen alga valami fölösleges plusz dolgon él meg, és burjánzik el. Ha az algát feletetjük, akkor ez a valami plusz feldolgozatlanul fog felgyülemleni a vízben.

Az elalgásodás hibát jelez, és az egyensúly felé próbálja terelni a rendszert.

Nettóban az algák megszüntetése egy tüneti kezelés, ami szélsőséges esetben akár veszélyes is lehet.

2017. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Van itt minden, barna alga, penészgomba és mulm is rendesen. Sok a rothadó anyag, valószínűleg az alga tartja életben a halaidat. Esetleg nem gondoltál rá, hogy kiszedd és lesikáld a gyökereket és lepucold az üveget? Egy alapos talajtakarítás is ráférne, valamint egy kicsit hatékonyabb szűrés. Nincs itt más gond mint az, hogy elhanyagoltad és valószínűleg a szűrés is gyenge. Rendszeresen heti szinten kellene takarítani a talajt és csinálni kellene a heti 30% vízcserét, utána kiderül, hogy kell e hatékonyabb szűrés.
2017. nov. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A valoság az, hogy a képet épp a heti takarítás előtt készítettem. Minden héten lesikálom az üveget, egy honapban egyszer a fákat is, de az sem normi, hogy minden héten szedjek ki minden ágat. Talajporszivozni is szoktam amikor vizet cserélek. 70 litres aksi 10 neonhallal, még azt sem lehet mondani hogy tul van telepitve. Egy nagy belső szűrővel amiben van szivacs és kerámia szűrőanyag is van. Takaritás előtt viztesztel mértem ammoniát, NO3-at, mivel azt olvastam, hogy barna algát okozhat szilikátos csapviz is, igy szilikát szintet is mértem. Ezek mind rendben voltak, ebben az állpotban ahogy készitettem a képeket. Szóval valóban kicsit el vagyok keseredve, nem tudom mi nem.jó.
2017. nov. 29. 10:46
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Akkor sajnos nem tudom mi lehet a baj, ilyennel még nem találkoztam, jobban mondva igen csak ahhoz az akváriumhoz hónapokig nem nyúltak, max az elpárolgott vizet pótolták.
2017. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!