Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet tartani Király teknőst...

Sirangel kérdése:

Lehet tartani Király teknőst és Pézsma teknőst egy helyen? (van 4 Király teknősöm) szeretnék melléjük 3 Pézsma teknőst is!

Figyelt kérdés
Esetleg bántani fogják egymást?! vagy nem lesznek ellenségesek vagy akár félénkek egymással szemben?

2017. nov. 28. 21:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hol szeretnél ennyi teknőst együtt tartani? Mekkora akváriumban?
2017. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
250 Literes Akvárium a 4 Király teknősnek jól meg van egymással és szeretik a helyüket!
2017. nov. 28. 21:37
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak arra lennék kíváncsi, hogy meg lesznek-e egymással.
2017. nov. 28. 21:47
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet megmondani előre,de valószínűleg meglesznek egymással. Az állatkereskedésekben is együtt tartják őket,illetve egyik ismerősömnek 1 király tekije van és 2 pézsma. Megvannak egymással. :D
2017. nov. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm és remélem el lesznek :)
2017. nov. 28. 22:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Igenyeik is kulonboznek bizonyos dolgokban, illetve a kiralyteknos sokkal nagyobbra is megno, ami konfliktushoz is vezethet a kesobbiekbnen.

250l alapból keves 4 teknosnek, mivel a kiralyteknos megnohet 20-35cm-re is.

Inkabb nagyobb akvaterrariumot vegyel, ne tobb teknost!

2017. dec. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Az állatkereskedésekben is együtt tartják őket"

Igen. Ameddig kicsik, megvannak, de sokkal nagyobbra megno a kiralyteknos.

Egy aranyhalnak is 100l akvarium kell. Allatkereskeresben 100l-ben van vagy 15-20db. Ez csak "atmeneti" allapot, ameddig nem vasaroljak meg oket. Nincsenek is normalisan berendezve egyik akvaterrarium, vagy akvarium sem. A halakhoz sem raknak be nagyon vizinovenyt, mert akkor eltudnanak bujni, es nem látnák a vevok. Teknosokhoz is csak be van dobva egy teknoskimaszo es ennyi kb. Se vizinoveny, se buvohely, se semmi, ami termeszetes lenne szamukra.

Azert azt is hozzatennem, hogy sajnos az allatkereskedesben nem igazan ertenek az allatokhoz, arra mennek, hogy minel tobb penzt hagyj naluk.

2017. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
szerintem meg pont meg felel 4 Király tekinek a 250l-es akvárium :D XD nem tudom mit kell hülyének nézni nem..... egy szoval nem irtam, hogy kezdö lennék ilyen téren! csak anyit hogy meg lennének-e egymással mert nem volt még Pézsma tekim! Amugy meg simán el fér a 4 teki a 250literesben! csak ugy mondom és egy nyamvatt aranyhalnak mi a fas.zomért kellene 100literes akvárium? XD ne nevettesetek már XD
2017. dec. 2. 01:52
 9/11 anonim ***** válasza:

A reagalasaitbol, hozzaszolasaitbol " :D XD ",latszik, hogy egy tapasztalatlan gyerek vagy.

Nehogy mar kioktass, mikor a rokonaimnak allatkereskedesuk van. Olvass utana, kell nekik a 100l.

A 250l meg igenis keves 4kifejlett kiralyteknosnek, nezz utana, ha eddig nem voltal kepes, hogy mekkorara megno, es hogy mit tartasz. Es akkor meg nincs is berendezve (teknoskilepo, szuro, vizinoveny, vizmelegito.)

Arra is kivancsi lennek, hogy van-e a teknoseidnek UVB illetve melegitolampaja. Bar, sejtem a valaszt, mivel 2-3havonta kell uj egoket venni mert kimegy beloluk az ereje, es egy masik 5-6e, nem hinnem, hogy lenne kedved tobb allatot venni.

2017. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"egy szoval nem irtam, hogy kezdö lennék ilyen téren! "


Ne nevettess, ha ertenel hozza, alapbol nem tartanal 250l 4kiralyteknost, es magadtol is tudnad, hogy masok az igenyeik, a termeszetben sem egy helyrol szarmaznak, es meg hozzaertes sem kell ahhoz, hogy kilogikazza az ember, hogy 5x nagyobbra megno minimum a kiralyteknos -> konfliktus, kituras stb lesz kesobb.

2017. dec. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!