Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kakadu törpesügér vagy Kék...

Kakadu törpesügér vagy Kék Pillangó tarkasügér vagy Pillangó tarkasügér tartható 72 literben ezekkel a halakkal?

Figyelt kérdés

Még csak tervezés szinten van a gondolat, az akvárium mérete fix.:

1 hím, 1 vagy 2 nőstény törpesügér

1 db Anci

3-4 db Panda páncélosharcsa

5-10 db Szivárványos Guppi


Ha most eltekintünk a + társítandó halaktól, akkor tudtommal a Kakadu törpesügérnek biztos, hogy elegendő lenne az akvárium mérete, de a másik kettőnél bizonytalan vagyok, mert van ahol írják rájuk, hogy min 60 liter kell nekik, de valahol min 90 liter is szerepel...


Még viszonylag távol áll a megvalósítás, sőt az se biztos, hogy meg lesz csinálva, de inkább előre érdeklődöm, mielőtt valami balgaságot csinálok. :)



2017. nov. 28. 23:52
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
Működhet. Én 1 pár kakadut tanácsolnék mert kevésbé kényes és tovább is élnek. A ramiknál jobban kell figyelni a víz értékeire és szűrésére, valamint a vízcserék rendszerességére, persze ezt a kakaduknál is érdemes megtenni. A 72 liter 1-pár tartásához mindkét hal esetében megfelelő. Guppikból viszont én csak hímeket tartanék, mehet 8-10db. Az anci helyett én inkább egy csapat törpe szívóharcsát választanék, neki kicsit szűkös a hely és valószínűleg a többi talajlakót zavarná is a jelenléte ha eléri a felnőtt méretet. Pandából lehet kicsit több, főleg ha nem az anci mellett döntesz. Dús növényzet minden esetben fontos, úszó és lebegő növényeket is vegyél.
2017. nov. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor lehet, hogy bele fogok vágni majd tavasszal!:)

Esetleg garnéla még mehetne a videóból kiindulva? Nőstény guppit miért nem ajánlasz?


https://www.youtube.com/watch?v=2GSJLFuU2ts

2017. nov. 29. 02:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem valami jó, társítás. Ha még nincs meg, akkor szerintem elég nagy hiba lenne direkt szarul összerakni valamit, amit pont annyi energiával jól is meg lehetne csinálni.


-Túl sok az aljzatlakó. Mivel az apisto-k is az aljzaton jelölik ki a territóriumukat.

-Rajhalból túl kevés 3-4 db.

-A 4 fajból 3-nak lágyítani kéne a vizet, és a törpesügérek miatt érdemes is lenne. Egy ilyen lágy vizes környezetbe semmi keresnivalója egy majdhogynem fél sós vízi guppinak.


Nem azt mondom, hogy azonnal kikészülnének egymás társaságától, ellehetnek egymás mellett, csak ha 0-ról építed fel az egészet, értelmetlennek látok ilyen kompromisszumokat bevállalni.

2017. nov. 29. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
Azért, hogy ne szaporodjon, más akadálya nincs. A garnéláknak nem nagyon maradna békés élettér, középen és felül a guppikkal kellene osztozkodni és annyira nem is kedvelik ezt a részt hacsak nincs olyan növény amin algázhat és biztonságot ad pl tüskéshínár, alul viszont a talajlakók zavarnák. Ha mégis megpróbálod akkor nagyobb testűeket válasz és várd meg amíg tényleg dús növényzeted nem lesz.
2017. nov. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy hím kakadum három nősténnyel!!!!!!!!!!!!

Ezek mellett nekem 8 guppym van, 5 xifóm, 2 plattym, 3 külöféle színű ancim, többféle páncélosharcsám(nem csak pandák), neonhalból kékek és feketék is; valamint 2 nőstény és 2 hím acélkék fogaspontyom, 4 zebrahalam, 4 rózsahalam! Nálam jól mevannak egymás mellett, nem tudom, vajon másnál is!?!?

2018. jan. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Salx Narval a kakadu törpesügér mellett fogok dönteni, köszönöm a válaszodat! Az az egy anci csak amiatt van benne a tervezetben, mert az előző elfuserálásból ő fog maradni, amit majd tél végén tudok majd orvosolni, de lehet, hogy akkor inkább elajándékozom (kifejlett nőstény, valószínűleg lenne érte jelentkező) - ha marad, akkor szerzek neki egy átmeneti aksit, mert teljesen leakarom nullázni a 72 literest. De ezen még gondolkozom... Bár lehet, hogy tényleg célszerűbb lenne tiszta lappal kezdeni.


Kedves utolsó: És ezt így mekkora akváriumban? :) Mert az én esetemben a 72 literesbe úgy, hogy szeretném őket társítani más halakkal is, nem biztos, hogy vállalnám azt, hogy 1 hím mellé több nőstényt rakjak.

2018. jan. 3. 18:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a garnélákat teljesen elvetettem az ötletből!
2018. jan. 3. 18:36
 8/8 A kérdező kommentje:
Még annyi lenne a kérdésem, hogy esetleg vannak más törpesügér fajok, amik ebben az akváriumban ezzel a társítással jól éreznék magukat?
2018. jan. 5. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!