Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fénycsövet vegyek egy...

Coc kérdése:

Milyen fénycsövet vegyek egy 100l es akváriumba, ha 2db 18w-os fér bele?

Figyelt kérdés
Én eddig egynek a sylvania aquastar-t néztem, melyik legyen a másik? Úgytudom kettő különbözővel jobban néz ki, egy ami a növényeket emeli ki, a másik meg a halakat.

2017. dec. 1. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ezt rosszul tudod, igaz hogy vannak hasonló kitalációkról szóló promóciós parasztvakítások, de ez így konkrétan nem igaz.


Szerintem tegyél fölé egy sima 3 sávos 6000-6500 K-es napfényes T-8-ast.

2017. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És egy sima 3 sávos daylight fénycső nem csinál algát? Most az a bajom, hogy volt benne egy 3 sávos 3000K GE fénycső és egy ótvar tungsram, és borzalmasan algás az egész annak ellenére, hogy 2 hetente takarítom.
2017. dec. 1. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:

A 2 heti takarítás inkább csinál algát, mint egy napfényes cső.

De még egy általad választott 10000 K-es cső is jobban algásít ennél.

E között így nincs összefüggés! A komolyabb akváriumok 99,99%-a sima napfényessel van megvilágítva.

2017. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem.

És 6500k vagy 8000k daylight lenne a jó? Illetve ezek egy nap hány órát égjenek?

2017. dec. 1. 19:18
 5/9 anonim ***** válasza:

"2 hetente takarítom."


-Túl sok bomlástermék

-Túltelepítés

-Túletetés

-Alkalmatlan szűrés

-Biológiai egyensúly teljes hiánya

-Fényerőhöz (némileg fényminőséghez) alkalmatlan növényzet

-Növényzethez alkalmatlan tápozás

-... stb. Inkább ebbe az irányba indulj el.


De a fényminőségbe nem tartozik bele hogy egy daylight ne lenne jó, tekintve, hogy a legáltalánosabban használt cső, az egyik legjobb választás a probléma mentes akváriumhoz.

2017. dec. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszi a választ! :)
2017. dec. 1. 19:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már lesz egy 10.000 k-s nem tennék még egy 8000 k-est.


Nem megyek bele nagyon a részletekbe, de a színhőmérséklethez a növényfajták is alkalmazkodtak , igaz, széles határok között, de nagyjából van összefüggés a fényerő meg a színhőmérséklet arányai és felhasználhatósága között, és ilyen fényerőhöz kevésbé illik ilyen magas színhőmérséklet.


A világítás időtartamát szintén nem kell túl komoly határok közé szorítani, 2-szer ekkora fényerő mellett kéne komolyabban venni.


Meglátod, mit kíván a növényzet fejlődése.

Alapból szerintem 9-10 óra mehet, ha kell, emelheted, de 12-nél nincs értelme többnek.

2017. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A 2 csőből az egyik egy sylvania grolux lesz, a másik daylight vagy 10000k es legyen?
2017. dec. 1. 20:29
 9/9 anonim ***** válasza:
A 10000 K es nalam szépen algásít.
2017. dec. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!