Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 2 ékszerteknősöm és most...

Pascal Áron kérdése:

Van 2 ékszerteknősöm és most kerülnek egy 50cm mély akváriumban, és fogalmam sincs, hogy hogyan oldjam meg nekik a kimászót. Ötletek?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék ragasztottak, mármint ilyen műfüves üveglapot, és fúrtat se...

2017. dec. 3. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szikla. Arulnak muanyagbol is, ami ugye sokkal konnyebb. Ne a gagyibbakat nezegesd, vannak nagyon elethuek. Ha szeretsz barkacsolni, hungarocellbol is megcsinalhatod. A csemperagaszto reteget nem szedi szet a kormuk.
2017. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehetőleg ne úgy mint a hugim


szétment a melegítő termosztát, nem vette észre, azt egy marék vízben ültek szegények.... ott volt kimászó :)

2017. dec. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A ragasztott a legcélszerűbb, az nem foglal helyet az úszótérben, az alja bujkálóként is szolgál.

A sziklával csak a macera van, ha könnyű felborítja, odébb túrja, cserélni kell ahogy nő a teknős, nagy helyet foglal az akvaterráriumban.

Nekem ragasztott van, nagyon jól bevált. Neked miért nem tetszik, vagy miért zárkózol el így tőle?

2017. dec. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amíg nincs jobb ötleted, pakolj egymásra agyag virágcserepeket, vagy egyszerűen dobj a vízbe valami deszkát ami úszik a tetején. Tutira ki fognak mászni, ha a horgásztóban tökre megfelel nekik, akkor otthon is jó lesz.
2017. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Látni kellene, vagy legalább az akvárium pontos méreteire lenne szükség ahhoz, hogy ötletelhessünk. Mekkorák az állatok és az 50cm mélységből mennyi lenne a vízoszlop magassága, mekkora hely áll rendelkezésre. Hiába mondom én ,hogy szikla, fatörzs, vagy homokpad ha nem fér el.:D
2017. dec. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

szélesség,mélység,magasság: 98cm,35cm,50cm


A hungarocel az ilyen darabos lesz és mű, szerintem de egy próbát megér köszönöm😉! A műsziklák nincsenek 50cm magasak, vagy ha vannak is akkor nagyon szélesek és elveszik az úszásteret... Azon gondolkodtam hogy a kocsibeállóból megmaradt pár téglatest és azokat berakhatnám nekik.Tetejére rátennék egy kisebb műsziklát az oldalát még eltakarnám növényekkel vagy valami ilyesmi. Ez bevállhat?

2017. dec. 5. 17:04
 7/8 Toc126 ***** válasza:

Nekem az akvárium 100 cmx50 cm és 50 cm magas.

Színig van vízzel.

A tetején van egy keret, amire szilóba van ültetve 4 üveglap a 4 oldalára, tehát olyan, mintha egy felső akvárium is lenne a vízzel teli akva tetején. Plexiből kreáltam kimászó rámpát és ezen a felső részen belül van a napozó rész.

Szerintem ez a legjobb mód, mert így van sok víz, tudnak úszkálni, de nem veszi el a helyet az akvából a napozó rész. Remélem el tudod képzelni, de ha nem, akkor még írok majd.

2017. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem majdnem csurig van már az új akvárium. Nagyon szeretik csak még nincs teljesen kész az aksi. Kimászó az ilyen tapadókorongos cucc. Fura de jó😉. Köszi a válaszokat
2018. jan. 2. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!