Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mióta jöttek be ezek a pár...

Mióta jöttek be ezek a pár literes Betta tartó förmedvények?

Figyelt kérdés

Teljesen meglepődtem, mikor szombaton bementem az állatkereskedésbe és megláttam egy bettát egy korsó méretű valamiben. Ráadásul betta akvárium a neve. Ez most komoly?

Végre törvénybe írták, hogy gömbakváriumbam és minimum 30 literes helyen nem tartható hal, erre jön egy ilyen. Mivel rukkolnak még elő?

Szerencsétlen Betta... Nem véletlen, hogy a kereskedésben egy bemutató bettán kívül mindegyik min 30 literesbe volt más halakhoz berakva. De akkor miért forgalmazzák, ha ők is tudják, hogy iszonyat?

Hazajöttem, rákerestem a neten, hogy ilyen van-e és mindenhol árulnak már ilyet olyan szöveggel, hogy praktikus, mert az irodai íróasztal sarkában elfér és gyönyörű.

Kicsit lemaradtam ilyen téren szerencsére... Nem azon kéne lenni, hogy hogyan kínozzuk szerencsétlen halakat. Attól, mert ők nem tudnak szólnak, ugyanolyan élőlények és vannak igényeik. Teljesen kiakadtam!



2017. dec. 5. 01:57
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Pár száz éve léteznek.

Amíg lószar van, veréb is van.


Kereskedők. Gyártók, forgalmazók, eladók.

Az a dolguk, hogy bármit legyártsanak, bármilyen parasztvakító dumával, és megpróbálják pénzé tenni.


A vevőnek meg az a dolga, hogy informálódjon vásárlás előtt.


De ezt sokan nem teszik meg, mert azt hiszik, valami tökéletes világban élnek, ahol tisztességes, hozzáértő kereskedők árulnak törvényes és életképes dolgokat.


Ezért időről időre mindig lesz olyan veréb, aki rászalad a szarra. Ami a kereskedőnek sokszor dupla, tripla pénz, hiszen mindig új halat kell bele venni, vagy ha a tulaj nem adja fel, akkor a rendszert kezdi fejleszteni, aztán az egészet lecseréli nagyobbra, szóval futtatnak vele pár fölösleges, jó drága kört.


De fordítva is igaz, ami a szar és a veréb esetét illeti.

Amíg a gyártók , eladók azt tapasztalják, hogy még mindig akad elegendő veréb, addig nem állnak le a gyártásával, forgalmazásával.

Hiszen "igény van rá" (persze az igényt ők generálják az idézett promóciós dumájukkal) a kereslet pedig meghatározza a kínálatot.

2017. dec. 5. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
86%
Nézd, jó páran már hosszú évek óta küszködünk itt az oldalon is a halak érdekében, de szinte nincs olyan nap ,hogy valaki ne jönne a 15-literes akváriummal, vagy a 30-literben tartott aranyhalakkal, ill a pár literben tartott bettákkal. Néha már az oviban, vagy az iskolákban elkezdik kínozni az állatokat tanári felügyelet mellet kollektívan, osztályállatkák címszó alatt, ne tudd meg miket láttam már. Legtöbbször onnan jön a legrosszabb példa ahol el lehetne kezdeni a felvilágosítást, vagyis az iskolákból ill állatkereskedésekből. A törvények nem annyira rosszak, csak nincs aki betartassa még azt a minimumot sem amit nagy nehezen megkésve ugyan de kiizzadtak valahogy a nyomás hatására.
2017. dec. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

...


Meg pl ott vannak a szettek, amik nem sokkal jobbak, mint ez, csak nagyban. 60 literben 20 literbe gyártott szűrővel, fotoszintézisre alkalmatlan hangulatvilágítással.


És az emberek meg vannak róla győződve hogy az mennyire jó, sőt nekik áll feljebb, és még ők osztják az észt.


Ahogy írtad is, "végre törvénybe iktatták..." különféle minimum dolgokat, tehát logikusan az ok okozati összefüggés, hogy azért iktatták törvénybe, mert komoly oka volt , mert belátták, hogy bizonyos minimumok nélkül alkalmatlan a rendszer.


Ezzel szemben a legelképesztőbb ellen érv , amiért valaki mondjuk gömb, vagy henger akváriumban tart halat, hogy az ő országában mások a törvények!

Tehát a logikája szerint a természeti törvények együtt változnak az ország törvényeivel, és az országhatár átlépésével megváltoznak a halak igényei.

Vagy, ha jogilag nem tisztázott az állatkínzás fogalma, akkor szabadon kiélheti a perverzióit.

Persze legtöbb esetben ez nem erről szól, egyszerűen csak tudatlanság, és ostobaság, meg lustaság, hogy nem néz utána a dolgoknak. Pl

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Bocs az offért.

2017. dec. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy nemcsak én látom így a dolgokat.

2017. dec. 5. 10:45
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
[link] nálam ez a csúcs
2017. dec. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezeket nem lehet jelenteni vagy kitiltatni?

Még növényt sem szívesen tartanék ilyenbe, mert a növény is kinövi az ekkora "cserepet"..

2017. dec. 5. 20:11
 7/7 anonim válasza:
Nagyon szomorú dolog, hogy lehet egyáltalán még mindig kapni :(
2020. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!