Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi baktériumok párolgása?

Akváriumi baktériumok párolgása?

Figyelt kérdés

Ugye egy jól működő akvárium vizében kell, hogy legyenek bizonyos baktériumok a biológiai egyensúlyhoz meg stb.

Meg az akváriumi víz az élő víznek számít, szóval nem teljesen tiszta.Lehetséges hogy ahogy az akváriumi víz párolog úgy a benne lévő baktériumok kijutnak a levegőbe vagy azok a vízben maradnak csak meg? Ugyanez akármilyen szennyeződéssel hogy történik?koszolja a levegőt az akváriumi víz párolgása?



2017. dec. 7. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Upsz, erre nem is gondoltam.
2017. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nekem első gondolatra az ugrott be hogy a vízben élő baktériumok amik ugye kellenek a jó működéshez azok nem maradnak meg levegőben, de nem vagyok biztos benne hogy mit visz át az elpárolgott víz a levegőbe és mit nem
2017. dec. 7. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Párolgásnál csak a vízmolekulák kerülnek a levegőbe. A baktériumok pedig inkább tárgyak felszínén élnek, a vízben elenyésző a mennyiségük.
2017. dec. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Párolgásnak az anyagok légneművé válását nevezzük. Minden ami a vízben van és képes párologni(klór) a vízzel együtt elpárolog. Az egyéb anyagok(só,mg, cukor, vagy amit feloldunk)ha nem képesek párolgásra, ott maradnak. Én ezért pótolom esővízzel a párolgást, különben besűrűsödne az akvárium vize. A hidrogén és az oxigén képes párolgás után ismét összeállni, ez a pára. Ebben szerintem csak a levegőben lévő anyagok-élőlények telepedhetnek meg.
2017. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!