Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért akkor nőnek a növények...

Miért akkor nőnek a növények ha nem tápozok?

Figyelt kérdés
Szóval adva van egy Rotala rotundifolia. Elindítottam az akvát, tápoztam ezerrel, szinteket is mértem, ám a növényke nem igazán nőtt sehova. Ledugtam pár talajtápot, vártam, nem nőtt. Elhanyagoltam egy másfél hónapig az akvát, nem is cseréltem vizet se, igaz csupa alga minden, de a rotala kinyomja az üveget. Mi ennek a magyarázata?
2017. dec. 8. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Kialakult a biológiai egyensúly az akváriumban.
2017. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lassabb a biológiai ritmusa. Mostanra szokta meg a körülményeket.

Majd ha kimerül a talajtáp, és majd utána ha megint eltelik jó pár hét, amíg feléli a tartalékait, majd megáll megint, ha továbbra se fogsz tápozni.

2017. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy átültetés, meg egy totál új környezet annyira sokkoló egy növénynek, hogy nem hogy növekedést nem lehet tőle várni, (pláne amit valószínűleg víz fölött neveltek félig szárazon) az is csoda, hogy az összes levelét nem hullajtotta el.
2017. dec. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!