Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumomban fekete/szürke,...

Akváriumomban fekete/szürke, szőrös alga\moszat szaporodott el, lehet ellene valamit tenni? Hogyan lehet kiírtani?

Figyelt kérdés
A kövekről, tárgyakról még súrolással is alig jön le, takarítani szinte lehetetlen. Már azon vagyok, hogy a teljes akváriumot kipucolom. Hogyan érdemes? Természetesen kivéve a halakat. Mondjuk ha citromsavat öntenék bele? Vagy teljesen kiszárítanám a napon? Arra is gondoltam, hogy az aljzatot teljesen lecserélem. Növény nem sok van azt is benőtte részben az alga, azt kidobom, a másik akváriumból tudok ugyanolyat telepíteni alga nélkül. Mi lenne a legjobb megoldás? Ezek után újratelepíteném a teljes akvát.
2017. dec. 9. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Ecsetalgád van? Az egyik legmakacsabb alga, nekem az vált be hogy betelepítettem néhány sziámi algaevőt, ők híresen megeszik az ecsetalgát is amit a többi algaevő nem fogyaszt el. De nekem csak azért vált be mert nagy az akvárium és befértek a lakók mellé és igényeiben is ugyanazok voltak.


Egyébként közvetlenül a fertőzött felületre carbo-t csepegtetve megöli az algát, de szerintem az se oldaná meg a problémát ha kipucolod az egész akvát.

2017. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Mielőtt nekiállnál bárminek, rá kéne jönni mit csináltál rosszul. Különben újra és újra be fog algásodni megint.

Pontos leírás mindenről. Akvárium, szűrés, világítás, növények és halak. Mennyi és milyen faj. Akkor lesznek páran akik tudnak segíteni.

2017. dec. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
ez is egy troll
2017. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én kezdő vagyok, és itt kérdeztem az ecsetalgával kapcsolatban pár hónapja. A javaslatok alapján először lecseréltem a szűrőt sokkal erősebbre (ez amúgy is szükséges volt), elkezdtem tápozni és carbot adagolni. A vízcserékkor a tereptárgyakat (fűtőt, hőmérőt, esőztetőt) hipós vízben sikáltam le, alapos öblítés után tettem vissza, a növények nagyon sérült vagy erősen algás részeit metszettem, de a levelekről nem nagyon tustam eltávolítani a levelekről. Az utóbbi pár hétben kezdett javulni a dolog, szép lassan egyre kevesebb alga nő, így azt remélem, hogy apránként le tudom metszeni az összes algás levelet, és a friss hajtások már nem algásodnak újra. Tehát az itt javasoltak alapján jártam el, de szerintem a legfontosabb a szűrőcsere volt az egészben. A lényeg, hogy nem kellett mérget tennem a vízbe, se új halakat venni (nem is tudnék ebbe az aksiba), de ez egy türelemjáték, csak hetek, hónapok múltán látszik az eredmény.

Remélem, segítettem

2017. dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem rengeteg csiga van az akváriumomban ilettve pár garnéla is (Red cherry )persze a halálom kívűl.Ezek algákon illetve halkaján(maradékon)élnek így elvégzik az akvárium a takarítását.Emellett egy erős szűrő sem árt.(ugye rendszeresen takarítós a szűrőt)
2017. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!