Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A betta-nak kell vízmelegítő?

A betta-nak kell vízmelegítő?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre , nem egy kezdő (állatkínzó) halas vagyok aki azután gondolkodik miután megvan a hal.


Csak ugy kíváncsiságból... (lehet hülyeség a kérdésem de nem értek a halakhoz)


2017. dec. 15. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, ha a szobaban 28 fok van mindig
2017. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 symmer ***** válasza:
86%
Nem ismerek olyan halat aminek jobban kellene :D sőt meg a szobaban sem lehet hideg mert ha onnan vesz levegőt könnyen megfazhat
2017. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kell!

Nekem volt egy lila, villanypárna volt alatta

2017. dec. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
21%
Minimum 25-30 liter, szivacsszűrő(allóvízben élnek, motoros szűrő felejtős), 27-28 fokos víz, fedett akvárium. Fagyasztott eleseg , kiegészítésnek vmi száraz táp. Kb ez egy induló betta szett. 🙂
2017. dec. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Minimum 25-30 liter? Nagy az isten állatkertje! Ugye, 31%-os?
2017. dec. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Minimum 30 liter törvény szerint is, de inkább 40-50, abban már életnek lehet nevezni nem csak tengődésnek. Egyébként igen, igényli az állandó 27-28 fokos vizet, a fedett akváriumot hogy a levegője is meleg legyen, plusz valóban szivacsszűrő kell neki mert nem szereti a sodrást.
2017. dec. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

"Nem kell, ha a szobaban 28 fok van mindig"


Egy apró megjegyzés, a víz sosem olyan meleg mint a szoba, 28 foknál szerintem kb 26 lehet a víz, az meg kevés a bettánek.

Inkább 30 fok kéne a szobába.


Természetesen kell neki fűtő, és ahogy elhangzott még a vízfelszín fölötti levegőnek is melegnek kell lenni, mert kiegészítő légzésként a légkörből is vesz fel O2-t, a hideg levegőtől pedig megfázik, úgyhogy szigorúan le is kell takarni az akváriumot.

2017. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
57%
Nem mintha számítana de én még 1 foknál nagyobb különbséget nem tapasztaltam a szoba és akvárium hőfoka között, pláne fedett akváriumnál ahol minimális a párolgás és az üvegtetőt lámpa is fűti, valamint a légpumpa tekercse is melegít valamit a betolt levegőn. Természetesen viccnek szántam nem akartam kötekedni.:D A kérdezőnek: Ige, kell fűtés, jobban mondva 26-28 fok közötti vízhőmérséklet kell, mindegy mivel éred el.:D
2017. dec. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!