Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 375l akvariumom....

Piszep kérdése:

Van egy 375l akvariumom. Született 2-300 ancim fele arany fele sima. Szeretnék tőlük mihamarabb megválni mar nincs ötletem. Hogyan tudnám kihalászni őket? Biztos van valami teknika rá csali stb. Akvarisztikai oldalakat hadjuk.

Figyelt kérdés

Szivesen fogadok minden ötletet

Valami házi készítésű csapda vagy kereskedő tanacsát



#akvárium #anci #tenyészet #kishal #ivadék #arany anci #anci befogas #Akvarium szaporulat #anci csapda
2017. dec. 15. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hálóval kiszedegeted őket
2017. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Igazából tényleg a kihalászás az amivel sokat ki tudnál szedni, de most eszembe jutott még egy olyan megoldás is hogy egy nagyobb halhálót beraksz a földre, rárögzítesz uborkakarikákat, salátát amire rámennek, és egy határozott mozdulattal amikor sokan belementek már felemeled és kimeríted őket. Így egyszerre akár rengeteget el tudsz csípni, de többször meg kell ismételjed.
2017. dec. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólóhoz csatlakozva, mini garnéláknál is bevált a kajacsapda. Csak én magasabb falú műanyag edényt használtam. Amikor már leültek vagy 20- an ebédelni, szép lassan rátettem a tetőt. A többi már gyerekjáték.
2017. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is kajacsapdával próbálkoznék csak én valamilyen sötétebb üveg palackot tennék be a nyakra kötött zsinórral, lámpaoltás után érdemes próbálkozni. Csalinak uborkaszeletet, nyers halhúst és ázott fakérget tennék, akár mindet egyszerre, persze mással is próbálhatód. Jó a palack belső falára növesztett alga is, csak gondolom arra most nincs idő. Ha szélesebb szájú edénnyel próbálkozol azt nagyon óvatosan kell kiemelni mert villámgyorsan kimenekülnek ha veszélyt éreznek, esetleg érdemes szűkíteni a bejáratot valahogy. Ez mindenképp türelemjáték lesz.:D Külön kellene tartani a hímet mert újra szaporodni fognak, vagy legközelebb ha észreveszed és kivehető a szaporodóhelyük akkor érdemes ikrástól kiemelni egy kisebb akváriumba a hímmel együtt.
2017. dec. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor csali lesz és türelem :)
2017. dec. 17. 08:01
 6/6 patterson ***** válasza:
legyen tanulság,hogy nem szabad a szaporulatot ennyire elengedni...ne légy lusta,és sok macerától kíméled meg magad !
2017. dec. 19. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!