Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen világítást válasszak...

Dashiki kérdése:

Milyen világítást válasszak 90liter (80cm hosszú) low tech co2 nélküli növényes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Ki szeretném hozni a maximumot Co2 nélkül ezért, 54 watt illetve 5400 lumen körüli értéket javasoltak.

Fénycsövest nem találtam optimálisat 80cmre, LED-hez pedig a AM-LD4-et néztem ki. A harmadik lehetőség egy házi ledszalagos. Melyiket érdemes választanom?



2017. dec. 16. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha házilag akarsz ilyen teljesítményt csinálni, annak komoly alap kell, mert melegszik rendesen (gagyi ledhez való műanyag szalag felejtős)

Ezt mérlegelni kell, lehet nem szösz ki a végére olcsóbban.


Illetve a ledek spektrumában annyira nem vagyok otthon, 1-2 -t ismerek, valamelyik elfogadható, valamelyik teljesen alkalmatlan növényezésre, ugyanazzal a színhőmérséklettel.


Létezik ez az AM-LDX4 mix, amit elvileg direkt növényekhez raknak össze.

Nincs vele személyes tapasztalatom.

Csak azért írom, hogy mégjobban elbizonytalanítsalak. :)


Ha már ennyire belejöttem, egyébként 5400 lm nem kevés ám!

Ha azt ki akarod használni, olyan növényzet kell, ami ilyen fényerőnél már igencsak meghálálja a co2-t.

De még co2 nélkül is, alap egy jó külső szűrő, mert ilyen fény mellett az ammónia legkisebb jelenléte is hamarosan látható lenne anélkül, alga formájában.


Szóval ez azért így ebben a formában nem az a tipikus low-tech.

2017. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
jösz
2017. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó hogy mondod! El is feledkeztem hogy így az algáknak is jobban kedveznék... Bár jó szűrőm van 10x forgatás(900l/h), de rábeszéltél a kevesebb fényre. :)
2017. dec. 16. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!