Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptunk egy 112 literes...

Kaptunk egy 112 literes akvárium szettet, kezdők vagyunk, bármilyen tanács érdekel, hány és milyen halacska fér el benne?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy 112 literes akvárium szettet, ami tartalmaz 2x18 wattos fénycsőt, levegőztetős belső szűrőt és a fűtés automata hőfokszabályozós. Szeretnénk üzembe helyezni de nem igazán értünk hozzá, mit tanácsoltok egy kezdőnek, milyen talaj, milyen halak, hány darab. nem Élő növényeket szeretnénk bele. Milyen időközönként kell takarítani, ilyesmi, bármilyen tanácsot szívesen elfogadok, köszönöm
2017. dec. 16. 16:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
Első lépés a fix helyét találjátok meg , alá tegyetek habszivacsot . Óvatosan tegyetek bele kiválasztott talajt köveket , majd töltsétek fel kezelt adalékos vízzel és fűtsétek , Ez így legyen egy hétig utána jöhetnek halak ...
2017. dec. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Milyen halakat ajánlanál és hány darabot a 112 literesben?
2017. dec. 16. 16:23
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne kezdj bele. Már az eleje rosszul kezdődik, nem élő növényt akarunk. Ez így nem fog menni, kudarcok sorozata vár rád. A vége az lesz, hogy megy minden a klotyóba és te is el fogod ajándékozni. Max vesztek egy hörcsögöt.

Akartam pár jó tanácsot, de ha mindent végigveszünk, lazán kijön egy kis könyv. Ha komoly a szándék, tedd félre az akváriumot, kezd ej olvasgatni. Én két hónapig csak a netet bújtam, mielőtt nekiálltam. Bármi eszedbe jut, találsz rá választ. Bemásolhatnék 100 linket ami erről szól, de az aqua-guru, a díszhalinfó és a greenaqua jóoldal. Végül csak annyit kérek, azt értsd meg az akvárium több víznél és halaknál. Egy kicsi természet amiben lehet gyönyörködni vagy éppen sírva állni előtte.

2017. dec. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de senki nem tanulta az anyukája hasába,valahogy el kell kezdeni,tanácsot kértem
2017. dec. 16. 17:00
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudom. Én se tanultam muter hasában. Azért kezdtem olvasgatni, meg itt kérdezgettem amit nem értettem. De minden kérdést korábban már feltett valaki, hát elolvastam a válaszokat. Na mind1. Egy ekkora akváriumhoz jár egy külső szűrő, valami normál világítás, kb 15 liter talaj, műnövény (jobban algásodik mint az igazi), vödör, meríőháló, 1 fűtő, 2 méter slag, polifóm, akváriumra tető, és egy stabil hely. Én tettem az enyém alá konyhai munkalapot, az vastag és stabil 4 ponton van alátámasztás. Gondold el, 120-125 kg lesz a végsúlya. Na ezek megvannak?

kb 60-70 ezer

2017. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mi is sokat olvasgattunk már ,és igen,stabil bútor lesz alatta
2017. dec. 16. 17:24
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hoppá! A legfontosabbat elfelejtettem.

1. Itt minden a halakról szól, a legelső hogy eldöntitek milyen halat akartok tartani. Ez határoz meg mindent. Mert van ami lassú folyásúban szeret, van aki a gyors vizek kedvelője, van akinek homokos talaj kell, másoknak sziklás.

Van aki 20 fokban szeret lenni, van aminek 28 kell. Díszhalinfót nézegessétek

2017. dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott le van az is írva, hány liter vízben tartható!!!!!!
2017. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Akkor azért én belinkelem a már említett oldalakat:

[link]

[link]


Az akvagurun nagyon sok anyag van a "kezdőknek" fül alatt, ezt mind olvasd el kezdésnek. Én a legtöbb dolgot innen tanultam ami az indításhoz kell, valamint böngésztem a fórumokat, igaz azokon már nincs aktivitás az utóbbi években. A 112 liter az egyik legjobb kezdő méret, minél nagyobb-ban kezdesz annál kevesebbet ronthatsz, persze ha körültekintő vagy. Amit mindenképpen be kell szerezz az egy külső szűrő, ehhez a belső önmagában kevés lesz, de amellett mehet majd az is. Diszhal.info-n nézegess halfajtákat, mindnek meg van adva a minimális helyigénye. Átlagban a torpedó alakú halaknál egy halcentire 1 liter vizet kell számolni, tehát egy öt centis halra öt liter víz kell jusson.

És ami mellett semmiképp ne vágj bele az akvarisztikába az az a mentalitás hogy "élő növényeket nem szeretnék bele". Amint elolvastad az akvaguru kezdőknek fülén lévő anyagot rájössz, hogy ez az egész egy nagy körforgás. A növényeknek az egyik legfontosabb szerepe van benne, így ha nincsenek az akváriumban gyenge lesz a rendszer és nem fog működni, hullani fognak a halak. A növényeknek viszont ez a fény ami van kevés, így talán anubias az, ami nálad megmaradna, de az még mindig jobb mint a semmi.


Ha elolvastad a dolgokat és jutottál valamira a halak kiválasztásával kapcsolatban nyugodtan leírhatod milyen összeállításra gondoltál milyen létszámban és meg tudjuk mondani hogy stimmel-e. Figyelj hogy az igényeik hasonlóak legyenek, hőmérséklet, keménység, ph és nem utolsó sorban az akvárium méretében.

2017. dec. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. dec. 16. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!