Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Corydoras tartható növényes...

Symmer kérdése:

A Corydoras tartható növényes akvariumban?

Figyelt kérdés
Tartható egy növényes akvariumban amiben szemcsés laza talaj van ? Nem tudom mennyire túrják a talajt , nektek kiturják a növények gyökereit ?
2017. dec. 17. 20:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Konkrétan Corydoras Aeneusra gondoltam , de ha más alfajt ajánlotok szívesen meghallgatom, nem ragaszkodom hozza hogy pont ez legyen
2017. dec. 17. 20:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint minden más halat (néhány kivétellel pl a sügérfajok nagy része és aranyhalak) növényes akváriumban kell tartani, már csak a biológiai körforgás miatt. Nálam semmit nem túrtak ki soha, pedig több mint 13-an vannak, és az akváriumtalaj sekélyebb részén (ahol csak 2-3 cm és nincs táptalaj) is vannak kicsi növények ültetve amiket könnyen kitúrhatnának, mégse történt soha ilyen. Igazából csak "fejest ugranak" az aljzatba, nem túrják le magukat. Viszont az fontos hogy az aljzat ne legyen éles szélű, mert akkor felsérti a bajuszszálaikat amin keresztül fertőzéseket kapnak.
2017. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és minőségi választ :) Esetleg nem tudod hogy az ADA Amazónia mennyire számít élesnek? Garnelakkal mennyire jönnek ki :) ? Köszi
2017. dec. 17. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó talaj nekik, ha jól tudom gömbölyű szemcsés ez a termékcsalád. Amivel gond szokott lenni az a különféle zúzalékok.

A garnélákkal teljesen jól kijönnek, nem bántják őket, gyakorlatilag amilyen pici szájuk van ha akarnák se tudnák, maximum a kifejlett coryk tudnák bántani az újszülött garnélákat, de ezek alapjáraton is olyan békés halak hogy nem kell aggódnod. :)

2017. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, tartható....

Miért, sivatagos helyre tennéd?:D:D

Nekem is abba vannak, és jól vannak!!!!

A növényeket nem szokták kitúrni, csak a földről esznek.

Amúgy jópofa halak!!!!

2017. dec. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!