Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár helyen olvastam hogy mi a...

Pascal Áron kérdése:

Pár helyen olvastam hogy mi a viszony egy teknős és egy hal között. Van akinél elvannak, van akinél nem, de ahol a hal visszavág olyanról nem hallozzam? Van egy kis aranyhalam és 2 ékszertekim egy 200 as akváriumban.

Figyelt kérdés
Az egészséges e, hogy az a hal a teknőseim lábát csípkedi? A tekik már annyira nem akarnak rámenni. Örülök,hogy ez így van, de hogy lehet hogy a hal szinte poénnak veszi azt hogy néha megkergetik. Bevárja a tekiket és amikor odaérnek direkt lefelé kitér hogy megszivassa a tekiket. Aztán ha nyugi van néha odamegy és piszkálja a teknősöket. Mire jó ez neki? És hogy tudnám elérni hogy minél kevesebbet ússzanak rá a tekik? És megtudhatnám e mi az oka ennek a jelenségnek?

2017. dec. 18. 23:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Hallottam*
2017. dec. 18. 23:18
 2/7 anonim ***** válasza:
A halak buta állatok. A teknős meg ragadozó ami halat is eszik. Szegény Goldi nem azért játszik velük mert élvezi hanem mert hülye és a vesztébe rohan.
2017. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó de a teknőst meg ez nem zavarja.
2017. dec. 18. 23:58
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A hal hülye, a teknősök is, de egyszer fog a hal a teknősök szája elé úszni.
2017. dec. 19. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhal szociális lény, nem lehet(ne) egyedül tartani. Megöli az unalom.


Gondolom ezért szórakoztatja magát azzal, ami van.

Azt nem tudod elérni, hogy teknősök ne kergessék. Nem tudsz kinevelni 500 millió éves ösztönt.


A hal meg csak addig fog szórakozni velük, amíg egyszer nem sikerül nekik levadászni.

A teknős nem kergetve vadászik, hanem hirtelen csap le.

Ha egyszer megéhezik a teki, és komolyan veszi hogy elkapja a halat, akkor nincs esélye.

2017. dec. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Toc126 ***** válasza:
100%

Én plattikat tartottam tekik mellett és nagyjából állandó volt a létszám, aztán időnként elkaptak egy-egy halat, de ritkán. Viszont nem láttam sosem, csak a létszámból tudtam. Egyébként szaporodtak is a halak, szóval el voltak igazából.

Mindenesetre ha halat tartasz teknős mellett, hosszú távon ne számíts rá, hogy a hal túl fogja élni.

2017. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fura... De nagyon jól megvannak! Már meg se fordulnak a tekik a hal után
2018. jan. 1. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!