Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kerülhettek az akváriumba?

Hogyan kerülhettek az akváriumba?

Figyelt kérdés

4-5 hónapja egy 150l es akváriumba tartok 2 kb. 20cmes harcsát. Egyszer észre vettem 2-3 halatkát a halaimon, mivel a halak már régóta az akváriumba vannak nem hiszem hogy ők hozhattá volna az akváriumba, mivel most találkoztam velük.

A másik pedig az lenne, hogy bírnám "kiírtani" őket? (Az élősködőket és nem a halakat, mielőtt valakinek jó kedve lenne)



2017. dec. 21. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A legnagyobb kérdés, hogy milyen harcsa. Van harcsából rengeteg féle. A haltetü, apró élősködő ami a hal pikkelyei közé férkőzik és a hal vérével táplálkozik. A legegyszerűbb megszabadulni tőlük, ha egy csipeszel leszeded a halról. Biztos, haltetveket láttál, vagy inkább más a probléma?
2017. dec. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Vörös farkú harcsák, viszont kisebb halakkal etetek (1 max 3 centisekkel),lehetséges hogy ők hozták be.2 napnál tovább nem látom őket az akváriumba.

Hogy tudnám Teljesen kiírtani őket?

2017. dec. 21. 22:18
 3/9 A kérdező kommentje:

A következő pedig az lenne hogy nem kicsi nekik az akvárium?

Ha nem akkor elférne még egy kb. 40cmes leső harcsa?

Nem bántanák egymást? 320lesbe tudok költöztetni csak szerintem az nagy 2 vörösnek.

2017. dec. 21. 22:34
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ne viccelj már, hogy nagy. Nevetségesen kicsi még a 350-literes is, 1000-liter fölötti akváriumokról kellene beszélgetni nem 150- 350 literesekről. Ne azt nézd, hogy most mekkorák még akváriumban is elérik 50-60cm nagyságot. Szerintem addig válj meg tőlük amíg ekkorák és olyan halakat tarts amik jól érzik magukat 150- literben életük végéig, az-az max ekkorára nőnek mint ezek most. Nem tudom látatlanban eldönteni milyen élősködőket látsz a halon de én is amondó vagyok, hogy ha 1-2 db van és láthatóak akkor távolítsd el egy csipesszel és fertőtlenítsd a helyét.
2017. dec. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
A leső harcsa berakását gondolom viccnek szántad, erre nem is reagálok.:D
2017. dec. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben,hogy és mivel fertőtlenítsek?
2017. dec. 22. 20:50
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Boldog karácsonyt!
2017. dec. 22. 20:51
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
10 perces gyors fürdő pl Parakillal,vagy Malachit-Metilén együtt és utána egy adag SERA Fishtamin az akvárium vízéhez. TETRA Aquasafe vízelőkészítőt is érdemes használni a heti vízcserék alkalmával, legalábbis egy ideig a nyálkavédő és stresszoldó hatása miatt.
2017. dec. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. dec. 23. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!