Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem tudom beállítani az...

Miért nem tudom beállítani az atman fűtőt rendesen?

Figyelt kérdés

Ugye folyamatosan lehet tekerni a gombot rajta, de a skála két fokonként van. Namost ha a 24 és 26 közé (elvileg 25?) fokra állítom, 27-28 fokos lesz a víz, ha 24-re, akkor meg 24. Én meg 25-26 fokot szeretnék. Ezek ilyenek, vagy én vagyok tehetségtelen? Vagy hogyan...?

Lehet az az oka hgy eggyel kisebbet vettem, mint amekkorát az akvárium mérete kívánna (100W 180 l)? Eredetileg nagyobbat akartam, de a ker-ben lebeszéltek, hgy a nappaliban úgyis jó az idő, minek akkora fűtő, hát nem tudom, elég gyakran ki-be kapcsol. Lehet ezért nem sikerül beállítani?


2017. dec. 22. 21:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, az hogy pontatlan, nem meglepő, de hogy a fokok közti "lépcső" pontatlan legyen az ritka.


Minden esetre a "ker-ben" oltári nagy baromságot mondtak, hiszen a magasabb teljesítményűnek azonos, vagy elenyészően nagyobb az ára, a fogyasztása meg ugyanannyi, lévén termosztátos, tehát adott hőmérsékleten kikapcsol, innentől a kisebbel kizárólag veszíteni tudsz, ha nincs benne elég potenciál.


Annyit tudok mondani, hogy a hőmérőt tedd jó messze a fűtőtől, a fűtőt meg tedd a legnagyobb áramlásba.

Így jobban tudsz átlagot mérni.


Még annyi, hogy a hőmérsékletet a fűtőn, mindig egy irányba forgatva állítsd be.


Tehát mondjuk akarsz x hőmérsékletet, akkor tekerd minimumra, és onnan tekerd a kívánt hőmérsékletre.


Vagy a fenti maximumtól lefelé, mindegy, a lényeg, hogy mindig 1 irányba.

Lehet a gombnak holtjátéka, és ha jobbra balra tekergetve állítod, az a pár milliméter elég lehet 1 fok eltérésnek.

2017. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!