Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Díszhaltartók, mennyit költött...

Díszhaltartók, mennyit költöttetek el összesen a halakra? Akváriummal, berendezésekkel együtt.

Figyelt kérdés

Szóval aki azon gondolkozik, hogy felépítene egy szép akváriumot, mennyi kezdőtőke kell hozzá?


Az etetést hagyjuk ki, csak a felszerelések és a halak érdekelnek.



2017. dec. 23. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Attól függ mekkorára gondolsz? Érdemes mindig többet költeni rá és nem a legolcsóbbat megvenni a technikából, mert különben csak csalódás ér és az egész veszni fog mert elmegy tőle a kedved. Most hirtelen fejből nem tudok összeget mondani, de nekem a 30, a 100 és a 200 literes akvárium biztos összesen rúgta a 300ezret, ha belevesszünk mindent, de lehet keveset mondok.
2017. dec. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Azt szoktam mondani, hogy kb. 20000-rel már el lehet indítani egy 30 literes akváriumot, ha megelégszik az illető alacsony fényigényű növényekkel és amit lehet, használtan/ingyen szerez be. (Más kérdés, hogy egy kezdőnek általában jobb egy 54-essel kezdeni.)


Pl. nekem a 30-asom

- nagyon jó helyen van, nem kell világítás (de ugye nincs direkt napon) Ezzel máris spóroltam min. 6-8 ezer forintot

- Hydor szűrőm és fűtőm van, ezek kb. 8000

- az akváriumüveg újonnan 4000 volt, de használtan fele ennyiért is kapsz

- aljzatot lehet gyűjteni is folyópartról, kimosni, kifőzni, dekorációt ugyanígy

- halakat, növényeket lehet más túlszaporulatából szerezni. De mondjuk halakra számolj 1500-at (egy betta vagy 4 hím guppi), egy Anubias meg még valamilyen növény, mondjuk szintén ennyi.


Én a 30-asomat kb. 15000-ből indítottam.

A legnagyobb nálam egy 57-es, amit méretre készíttetem pontylazacoknak (tehát 75 cm hosszú), az kb. a duplája volt (de annak sincs világítása)

2017. dec. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy 106-ost csináltattam, két oldala hajlított ez megdobta az árát. Amit lehetett megcsináltam, így is 50-be van.

Ha mindenből a jót-szépet veszel kb 1000/litertől felfelé

Barkácsolással kb 3-500/liter.

Ez csak az én véleményem.

2017. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém egy 200 literes komplett szett, bútorral.

Akvárium + tető + technika = 43.000 Ft

Bútor (egyedi méretre készített) = 42.000 Ft

Minden más (pl. talaj, kövek, gyökerek, sok-sok növény, hőmérő, háló, tisztítóeszközök stb.) = 50.000 Ft

(Nincs hátterem, mert a sok növény miatt nem látszana.)

Halak = kb. 20.000 Ft

Vízkezelőszerek stb. 5.000 Ft

Összesen kb. 160.000 Ft

2017. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Az utolsóéhoz hasonló költségei voltak az én 200 literesemnek is, de én mindig hozzácsapok még valamit, növényt, dekorációt, növénytápot stb úgyhogy a költségek általában nőnek.
2017. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak tájékozódásképp kérdeztem.

Persze nem kizárt, hogy egyszer lesznek, de jelenleg a kutyám és a papagájaim mellé biztos nem. :)

Köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 23. 22:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Minden válaszolónak adtam a zöld kezet :)
2017. dec. 23. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem több akvim is van, a 420 literes kőkorallos tengeri akváriumom, hát igen sokba került. Az akvárium bútorzata, ugye zárt szelvény, bútorlapok, maga az akvárium 12 mm-es üvegből fúrásokkal, a szűrőakvárium, a technika bele, és az élőlények, a vízkezelő anyagok, a tesztek...stb. Összeszámoltam, 860.000 Ft.

De még nincsen kész teljesen.

2017. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!