Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tubifex szaporítása, tartása?

Tubifex szaporítása, tartása?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam hogy veszek a halaknak tubifexet. Tudom hogy nem élnek sokáig egy befőttes üvegben. Hogy tároljam, hol tároljam, esetleg hogy szaporítsam a kis férgeket?

2017. dec. 23. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Naponta mosd ki őket alaposan tiszta vízzel. Én a hűtőben tárolom a tubifexet, kimosás után adom a halaknak. Így elég sokáig elélnek, gyakorlatilag, amíg el nem fogy a vett tubifex (néhány hét). Nem szaporítom a tubifexet.
2017. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
A szaporításuk macerás dolog mert átfolyó rendszerű, vagy szűrt "szaporítótálcák" kellenek hozzá "iszap" és hűvös hely. Nem éri meg a macerát és azért büdös is rendesen. A nevelő hely kiválasztása is elég problémás, pláne a lakásban. Tartsd úgy ahogy a kolléga javasolta, sötét hűvös helyen és naponta vízcsere, addig kell mosni amíg kristálytiszta nem lesz a víz, ez a lényeg. Én mondjuk nem tartom hűtőben pláne télen, nyáron viszont nem árt valami hűvös helyen tartani, aki nem kényes rá akár a hűtőben is, de egy pince hűvöse már jó nekik. A sórákok nevelésben nagyobb fantáziát látok.
2017. dec. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 patterson ***** válasza:
nem tudom mennyi halad van,de ha 200 db akkor sem drága venni,mert naponta nem lehet etetni velük,csak max 2x egy héten... tubifexet szaporítani óriási marhaság,mert szennyvízben szaporodank leginkább---a tenyésztők gyűjtik,csatornából,sekély tavakból,átmosás,tisztítás macerás...ha élőt is akarsz adni,sórákot keltess...
2017. dec. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!