Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » AQUAPLANT? Mi a véleményetek?

AQUAPLANT? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Na megkaptam, kicsit nagyobbra számítottam, de tetszik. Igaz csak 30 liter, 10w világítás, atman hf 400 akasztós szerintem elég. Igaz nem lesz sok hal, max 5-6. Na de milyen? Nekem tetszik a parázslazac, szerintetek?

És kell e a technikán valamit változtatni?


2017. dec. 24. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ott van a helyigénye is, hiába kicsi, de mivel csapathal, 40 litertől tartható.

2017. dec. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Egy másik oldal meg már csak 50 litertől ajánlja, nagyon kevés neki a 30 liter. [link]


Én a helyedben galaxy razbórákban vagy endler guppi hímekben gondolkoznék, más nem jöhet szóba ha több halat akarsz ekkora helyen tartani, maximum egy darab hím betta.

2017. dec. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nano halak oldalt néztem, ott hely igény nem volt, de köszönöm az észrevételt. lehet hogy kipróbálom a garnélákat. olyanom még nem volt, a betta meg nem tetszik.
2017. dec. 24. 20:06
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
A garnéláknak tökéletes, csak náluk figyelj hogy gyorsan túlszaporodnak.
2017. dec. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
helyesbítek, azt írja 30-40 literben 8-10 halat érdemes tartani. na most akkor mi van? értem én, hogy nem nagy a 30. de van közöttük 2 centis is. arányiban ez kb olyan mintha egy 5centis halnak 75centi hosszú akváriumot vennék.
2017. dec. 24. 20:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Garnélában sok örömöd lesz, jópofa állatok.
2017. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Melyik fajból ajánlja ezt?

Értem én hogy a nanohalaknak néztél utána általánosságban, de nem minden nanohal tartható 30 literben.

Ami ebben is elvan és nem igényel különleges vízparamétereket az tényleg a galaxy razbóra és az endler guppi, ezeknek nézz egyszer utána, hátha tetszenek.

2017. dec. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
na erre alszunk még egyet. vagy kettőt, hal úgy is csak jövőre!!
2017. dec. 24. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Nyugodtan üzemeld be egyébként mert úgy, hogy benne van minden, aljzat, növények (bár ezek gondolom nincsenek még), szűrő és melegítő mennie kell 2-3 hetet üresen halak nélkül hogy kialakuljon a baktériumkultúra.

Nem tudom tapasztalt vagy-e az akvarisztikában, de ha nem akkor mindenképp olvass utána a halak érkezése előtt az alapoknak, pl az akvaguru.hu-n a "kezdőknek" és az "akváriumról" fülek alatt olvasgass.

2017. dec. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az parázslazacnak nagyobb úszótér kell és kicsit nagyobb rajban érzik jól magukat, igazából úgy érvényesül a szépségük is. 50-60liter alatt nem szabadna tartani és a 10-12 fős rajt a minimum létszámnak tartom. Szívem szerint én 30-literes akváriumba nem ajánlanék halat. Ha nagyon szeretnéd pár db endler hímnek még megfelelő lehet. Az a gond, hogy 5-6 db hal nagyon kevés egy rajba a legtöbb nano hal is min 10-12 fős csapatban érzi jól magát. Nem állítom, hogy elpusztulnának a 30 literben és kis csapatban, de nem jó nekik az biztos. Garnéláknak viszont jó. Én 1 db bettát sem tennék 40-litertől kisebb helyre.
2017. dec. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!