Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literes akvariumot szeretne...

80 literes akvariumot szeretnek lassan benepesiteni. Ugy 8 csak him guppyra,6 black mollyra meg 4 harcsara gondoltam. Sok ez, vagy optimalis? Vagy mas fajok jobban kijönnenek egymassal? Szerdan szeretnem megvenni a guppykat. Mondanatok velemenyt?

Figyelt kérdés
kedden lesz 2 hete, hogy beinditottuk az akvariumot. Abszolut kezdö vagyok es az alapjat csinaltam mindent, amit a neten olvastam. Szoval 80 l egy tetra ex 800as külsö szüröt vettem hozza. Az elmult majdnem ket hetben 2x csereltem kb 30% vizet, azt olvastam az elejen sürübben, bar eltertek a velemenyek. Anubiasaim vannak benne összesen 5 tö. (meg nehany giccs kellek, ugymint spongya-bob haza meg egy roncsauto, tudom, ez nem volna szükseges, de a sracok ennek örülnek, igy kompromisszumot kellett kötni, hogy halak legyenek es ne tengeri malac.) Szoval a giccsek mellett meg van nehany fam, meg egy kövem. Hasznaltam vizelökeszitot mikor feltöltöttem es vizcsereknel is. Bakteriumkulturat tettem a szüröbe inditas elött es egy keveset a vizbe is.
2017. dec. 25. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a guppikat hanyagold. Nekem mindig meggyűlt velük a bajom. Ha nincs nőstény, a többi halat csesztetik, úszóik könnyem beszakadnak stb. A black mollynak nagyobb akvárium kéne


Inkább a plattit választanám helyettük. Abból mehetne 5db. 2 hím + 3 nőstény pl. Nagyon alkalmazkodó és színes halak.


A harcsa mit takar? Corydoras? Panda corydorasból mehetne 6db is.


Esetleg még egy kisebb rajhalat tehetnél így melléjük. Pl parázslazac. De ezekből min. 10db kell :)


Vagy 1db bettát

2017. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

A mollinak nagyon kicsi, az semmiképp se jó. Ha a harcsa corydoras akkor abból valóban mehet 6 db is. A guppit rád bízom, nálam se volt bejövős fajta soha, mindig beltenyésztettek voltak és elhullottak egy idő után, de ha jó helyről tudsz szerezni akkor ideális választás.

A helyedben én valamilyen rajhalat választanék aminek jó ez a méret, diszhal.info-n nézelődhetsz még.

2017. dec. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
algaevö harcsara gondoltam, azthiszem anci a magyar neve, de ne kövezzetek ha hülyeseget irtam.. na igen, ettöl feltem, hogy a csak him guppyk piszkalnak egymast.. Ezert is tettem fel a kerdest. a többiekröl amit irtal olvasok valamit. Köszi
2017. dec. 25. 17:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ancinak is kicsi :/ vagy nagyon határeset, de inkább a corydorast mondanám. Az anci megnő 12-15 centisre is, a panda corydoras kb 6cm
2017. dec. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%

Emellett az anci az territoriális hal, tehát 90 litertől lehet egy párt tartani, ami vagy két nőstény vagy egy hím egy nőstény, mert a két hím zavarja egymást elég durván. Négyet semmiképp nem lehet ekkora helyen tartani.


A corydoras viszont mehetne bele.

2017. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
megnezem magamnak a plattikat szerdan, nem ragaszkodom a guppykhoz, de mivel nincs tapasztalatom, valami szivos fajtat akartam beszerezni, igy talaltam a guppykat. A black mollykat ajandekba adnak, de szenvedni nem hozom el öket. Azt olastam, hogy a plattik nem annyira szaporak mint a guppyk. Az nem lenne baj, mert nem akarok tenyeszakvariumot. A panda corydoras jo alternativanak tünik, bar a harcsakat kesöbb szerzem be. Köszönöm a segitseget.
2017. dec. 25. 17:36
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
A platti nagyon szívós faj egyébként, nálam amiket anno együtt hoztam a guppikkal több mint egy év után vidáman éldegélnek, a guppiknak meg már se híre se hamva. Mollit ha ajándékba adnak akkor ne fogadd el, valószínű nem ok nélkül ajándékok, ők viszont kifejezetten kényesek és ijedősek, magasabb hőmérséklet is kell nekik amellett hogy kicsi az akvárium.
2017. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hajtják erőszakosan a nőstényeket mint a guppik. Én ezért is kedvelem őket. Alkalmazkodó és strapabíró halak ők is.


Ha marad a corydoras + platti társítás, akkor még nyugodtan betehetsz melléjük egy bettát is. Tapasztalataim szerint jól kijön velük.

2017. dec. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem marad igy. Marmint a corydoras meg a platti, nemtudom hogy bettat vagy par rajhalat teszek e meg hozzajuk. Szoval 6 plattit meg 4-6 panda corydorast elbirna igy az akim? meg kesöbb vagy 8-10 rajhalat vagy egy bettat?

Remelem jol foglaltam össze..

2017. dec. 25. 18:07
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
A plattik és a coryk maradhatnak de rajhal kizárva. Olyan nincs hogy 1-2 rajhal, hiszen pont azért rajhal mert 6-8 kell belőle, annyi viszont már nem fér el az akváriumodban, túlterhelt lesz és pusztulni fognak. Az egy bettát azért írta a másik válaszoló mert az még elférne velük, de rajhal semmiképp.
2017. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!