Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lágy víz beszerzése hóból?

Lágy víz beszerzése hóból?

Figyelt kérdés

Lágyítom az akvárium vízét, általában deszt vízből. Még nem volt idén igazi hó nálunk, de felmerült a kérdés hogy ha elég hó esik és tisztán be tudok belőle gyűjteni (tehát nem éri semmilyen szennyeződés hanem csak a tiszta tetejét szedem le a leesett hónak) akkor ugyanúgy használhatom olvasztva és melegítve mint az esővizet?

Esővizet nem használtam eddig mert nincs lehetőségem eleget tisztán felfogni, de gondoltam télen a hóból talán így kicsit kipótolhatom a lágy vizet, és addig se kell venni.



2017. dec. 27. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha olyan helyen laksz, hogy az esővízzel nem érdemes foglalkozni, akkor a havat is felejteném. Fűtési szezon van, a légszennyezettség magasabb mint máskor. Kérdés esik a hó nálunk valamikor?
2017. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az esőt nem azért hanyagolom mert szennyezett lenne, hanem mert én nem tudom tisztán begyűjteni (amit a tetőről lemos a csatorna hozza magával a tető mocskát). De a hóban ez ugye nem lenne. Egyébként kicsi városban élek és nincs nagyon légszennyezettség, szmogot soha nem láttunk még.
2017. dec. 27. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
"ha elég hó esik és tisztán be tudok belőle gyűjteni (tehát nem éri semmilyen szennyeződés hanem csak a tiszta tetejét szedem le a leesett hónak) akkor ugyanúgy használhatom olvasztva és melegítve mint az esővizet? " Hiába tűnik tisztának a hó teteje sem az. Ha hagyod egy kicsit állni, rájössz: Sok szennyeződés szokott leülni az aljára. Sőt elég durván szennyezett szokott lenni.
2017. dec. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én akkor szoktam kitenni a lavórt az eresz alá, ha már egy órája esik. Addig alaposan lemossa, még is úszkál benne pár apró piszok. Leszűröm, forralom. Utána megy a halaknak, de csak párolgás pótlásra. Havat nem gyűjtök, sok benne a levegő:)))
2017. dec. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Á, mire leesik tiszta retek. Annyi dzsuvát összeszed a levegőből, hogy azt nem tudom, mivel lehetne megszűrni, vagy semlegesíteni. Biztos, hogy nem önteném be az akváriumba.
2017. dec. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor gyakorlatilag a hó jóval szennyezettebb mint az esővíz?
2017. dec. 27. 21:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Én biztos vagyok benne, sokkal nagyobb felületen és több idő alatt köti meg a mocskot, amíg leesik, mint az eső.


Még gyerekkoromban az óvodában, mikor olyan rettentő sok eszünk volt, hogy ettük a havat, akkor csinálta az óvónéni, hogy mindenkinek szedni kellett az udvarról havat.

Azt bevittük felolvasztani, hogy saját szemünkkel lássuk, milyen.

Na utána már senki nem ette, olyan gusztustalan volt.

2017. dec. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!