Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlott tartani...

Milyen halat ajánlott tartani házikedvnecnek kezdő gazdinak?

Figyelt kérdés

Eddig volt madaram, hörcsögöm, kutyám, cicám. Most elkezdtek érdekelni a halak, viszont kb semmit nem tudok róluk.

Elsősorban egy weboldalt(vagy többet) szeretnék kérni + halfajtá(ka) t, amit elsőre jó lehet. Nem bízok meg akármilyen internetes írásban, úgy gondolom, Ti jobban értetek hozzá, hogy mit érdemes tanulmányozni.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. dec. 28. 07:03
 1/3 A kérdező kommentje:

*házikedvencnek*

*ami*

Elnézést

2017. dec. 28. 07:05
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Végre valaki aki először tanulni szeret, na ilyen emberekre vártam!


Már néhány éve akvázok, és mielőtt nekiálltam ezeket az oldalakat böngésztem:

[link]

[link]


Az előbbin mindent megtanulhatsz az akvárium működéséről, a biológiai körforgásról és hogy mi miért van, ezt a "Az akváriumról" és a "Kezdőknek" fülek alatt találod, itt olvass el mindent. Ezen az oldalon is vannak halfajták és minden tulajdonságuk, de nem olyan sok.


A második oldal már főleg a halakról szól, szinte mindent megtalálsz és meg van adva róluk mik a tartási igényeik, milyen természetűek stb. Fontos odafigyelni mi mivel tartható, hogy mekkora a minimum igényelt hely és hogy mivel társítható. Kezdők körében nagy hiba hogy bemennek a boltba és azt teszik amit az eladó mond. Erre előre fel szeretném hívni a figyelmed hogy soha ne hallgass az eladóra, ő eladó nem pedig akvarista, az a célja hogy minél több mindent rádsózzon majd ha meghaltak a halak vegyél újat.


Kezdőknek szerintem az 50-100 literes akvárium az ideális, minél több a víz annál könnyebb egyensúlyban tartani a biológiáját.

2017. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2017. dec. 29. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!