Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kamilla teát öntök az...

VikiRicky kérdése:

Ha kamilla teát öntök az akváriumba néha megelőzés céljából, az a hasznos baktériumokat is kiirtja a szűrőből?

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát ilyen hülyeséget még soha nem hallottam. Megelőzés szempontjából olykor sóval kezelik a vizet hogyha fellép egy kis vakarózás, de hogy kamillatea. Miért irtaná ki a szűrőbaktériumokat? És miért tennéd bele egyáltalán? A kamilla gyulladáscsökkentő hatású, nem akváriumvízbe való. Jól berohadna tőle a víz szerintem.
2018. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
You made my day, thanks!
2018. jan. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Eszedbe ne jusson még ilyen hülyeség !
2018. jan. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Legközelebb meg citromot és cukrot, vagy mézet is teszel a halak koffein adagjához? Bocsánat, tein! Miért nem tolsz nekik egyből dzsangát?
2018. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A kamilla nem antibakteriális, hanem gyulladáscsökkentő.


A baktériumokat nem irtja ki, ellenben frankón bepenészedik. Pláne ha nem valami rommá kezelt hulladék filteres szar, hanem rendes szedett kamilla. Az egy "élő" dolog, virágporral, romlandó dolgokkal, szobahőmérsékleten 1-2 nap alatt simán bepenészedik, annyira jó táptalaj, hogy hatalmas vastag penésztelepek nőnek rá.


Nem hinném, hogy helye lenne az akváriumban.

2018. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2018. jan. 1. 22:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a linkeket!


Az első a darakórról szól. Már meg is bukott a dolog, a darakór parazitáját nem lehet így kiirtani, mert a fejlődési stádiumának csak nagyon szűk szakaszában érzékeny bármiféle vegyszerre. Tehát bármit használva jóval hosszabb kúra kell, nincs ilyen jelenség, hogy beöntök valamit a vízbe, aztán 1 nap alatt eltűnik a darakór.

A szemünk elől eltűnhet, de ez semmit nem jelent!!!

Úgyhogy ez alapból bukó.


A második link még ennél is nagyobb bukás, nincs olyan, hogy általános megelőzés!

Az egyik legalattomosabb, és legkártékonyabb dolog, össze se tudom számolni, hány oldalról teheti tönkre az akváriumot.

Pont mint az UV szűrő. Az általános megelőzéssel egy dolog egészen biztosan sikerrel érhető el, általános immun gyengeség! Kb mint ha vitamin helyett antibiotikumot szednél napi szinten.


A 3 linkben valaki hülyeségnek tartja, de aki nem, az is max annyit mond, hogy valószínűleg nem árt, meg hogy a nagyobb halak csipegetik. Persze, ha ehető, miért ne?


A 4. cikk meg még csak érintőlegesen se említ véletlenül se akváriumot, meg halat.

A kamilla általános bemutatását írja le. Azt senki nem vitatja.

2018. jan. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem a kamillatea jótékony hatásaira voltam kíváncsi és nem arra hogy pár kísérletező fórumista kipróbálta és nem döglöttek bele a halai, hanem mondjuk szakirodalmakra. Ennyi erővel ha csinál valaki öt különböző felhasználót egy fórumra és azt mondja jó a hipó az akváriumba majd megerősíti egy másik felhasználóval azt is beleöntöd?


A kamilla pedig jótékony gyulladáscsökkentő hatású, de nem egy akváriumba, ahova mint mondtam beleöntöd és belerohad kb. Ha pedig ennyit nem tudsz az akváriumról, hogy milyenek a hasznos baktériumok a szűrőben akkor mire vagy fel ennyire pökhendien most belinkelve négy oldalt aminek nagy része fórum, egy része gyakorikérdéses kérdés, és egy csak a kamilláról szól. Ha ilyen einstein vagy próbáld ki, de három nap után ne csodálkozz ha lehurrognak ha kérdezel miért szúrt el mindent a kamillatea az akváriumban. Nem gondolod hogyha ez egy nagyon jó bevált dolog lenne a szakirodalom ajánlaná és sokszor kitérne rá? Még a fórumon is a sózást ajánlották helyette egyes felhasználók.

2018. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Teát, vagy filtert még nem használtam de forrázott kamilla virággal és gyermekláncfűvel szoktam néha etetni a halaimat és a házi mix-em is tartalmaz valamennyit. Emésztési zavarokra, bélgyulladásra ajánlotta valaki régen, én kipróbáltam és mivel úgy vettem észre, hogy a növényevők szeretik azóta néha kapnak. Én nem tapasztaltam látható gyógyhatást betegeskedő halaknál, de mint írtam nem is ezért kapják, nem beteg halaknak adtam és nem megelőzés céljából. Ilyen formában adva negatív hatást sem tapasztaltam, szóval nálam kiegészítő táplálékként van használva és nem teaként a vízhez öntve, erre a célra Fishtamint használok ha szükségét látom.
2018. jan. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!