Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől koszos az akvárium vize?

Mitől koszos az akvárium vize?

Figyelt kérdés
Sziasztok lassan egy hete vettem az aksit azóta folyton dolgozik tegnap mentek bele a halak, 2 platti 2 molly 2 ékfoltos razbóra egy betta és 2 algaevő. Ez egy 54 literes akvárium egy diversa Claro 300-as szűrővel. Az esőztetőjét a felszín felé irányítottam hogy csak hullámozzon viszont ilyen ködös a víz olyan mintha zöldes füst lenne benne. naponta egyszer etetek szóval ez nem hiszem hogy probléma.

2018. jan. 2. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Lassan egy hete??? Mindenből kettő, hogy párban legyenek mint a virsli? Elolvastál valamit mielőtt megvetted őket?
2018. jan. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elhamarkodtam a dolgokat annyi biztos de azért nem kéne ezt ennyire a fejemhez vágni! Akkor máshogy fogalmazok, lehet-e ebből még rendes akvárium vagy kezdjem előről?
2018. jan. 2. 11:22
 3/7 A kérdező kommentje:
A halakat azért vettem párba mert úgy éreztem magányosak lesznek mint ahogy a neonok is elvileg. De akkor most túl lett telepítve az aksi? Vagy mi a probléma? Kérlek segítsetek nem azért kérdezem itt hogy a tudatlanságomat mutogassam hanem mert nagyon tetszik az akvarisztika és szeretnék többet tudni róla. Még ha már késő is.
2018. jan. 2. 11:30
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
nem ártana utánaolvasni a halaid igényének, mert szörnyű amit művelsz.
2018. jan. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ezt sikerült annyira elbaltázni, hogy ötletem sincs mi lenne jó megoldás. Gondolom másnak se, mert már írtak volna. Tudod a halak nevét, írd be diszhalinfo.hu- n a keresőbe, és vedd a fáradságot hogy elolvasod amit ott róluk írnak. Talán azután megérted miért ez a stílus. És én nég a lájtosabb vagyok! Utána akvaguru, kezdőknek oldal.
2018. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Nincs a víznek ammónia szaga?

Én ezt tartom a esélyesebbnek, frissen beüzemelt akvárium + halak, lehet elkezdett algásodni? Nem alakult ki a megfelelő baktériumállomány, ami miatt nincs egyensúly.

Mindenképp kellene baci kultúra a vízbe, legalább egy hétig, és mellé napi 5-10% vízcsere. Az etetést mellőzni kellene egy hétig (kibírják a halak, ne terheld tovább a vizet).

A halak közül meg kellene válnod a plattitól, a mollitól az algaevőtől (ha anci) és a razbórától is. Egyik sem 54 literbe való. A bettának elegendő csak a helyed.

2018. jan. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá, hogy a vízcseréket mindenképpen vízkezelős, vagy legalább 1 napot pihentetett vízzel kell csinálni! Alapvetően ez a ködösödés az első héten normális lenne, csak ha utánaolvastál volna, akkor tudnád, hogy ilyenkor még nem teszünk halat az akváriumba. Ez a jelenség azért van mert ekkor kezd egy bacikultúra kialakulni a szűrőben, viszont ez pár nap után kitisztul. Simán, egyből csapból engedett vízzel azért nem szabad cserélni, mert abban mindig van klór, még ha nem is fehér. viszont az meg megöli ezt a bacikultúrát amire a halak piszkának lebontása miatt szükségünk van. sajnos egy hét után még nem áll kész az akvárium a halakra, és utána is csak fokozatosan szabad betelepíteni a halakat, hogy a bacikultúra tudja követni a halak termelte plusz piszkot.
2018. jan. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!