Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akvárium kellene a...

Mekkora akvárium kellene a lentebb felsorolt halaknak?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 100-200 litereset venni, egy csapat guppinak ( 8-10 db ), egy csapat fekete tetrának (10-15 db), 4-5 xiphónak, és 1-2 törpe guráminak.

Mekkora az amiben jól éreznék magukat?

Légyszíves a 25 literes 3 aranyhalas gömbakváriumos "nekem nem döglött még meg" kategória kíméljen. Köszönöm.



2018. jan. 4. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
háát nem épp összeillő halak, lágy vs kemény vizes halak. hagyd ki az elevenszülőket, kicsit lágyítsd a vizet és a tetra, gurámi is meg fogja hálálni, más kérdés, h a tetra is piszkálhatja a gurámi uszonyát, szóval azt is érdemes átgondolni. sztem fuss neki még 1 szer a telepíteni kívánt halak listájának :)
2018. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
h a kérdésre is válszoljak, h ha ragaszkodsz hozzájuk minimum 150 , inkább 200.
2018. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
4 faj, kicsit természetellenes lesz. 20-22 halnak kell a 200 liter. Hs megnőnek, akkor fog látszani hogy sokan vannak. 110- ben van nálam 14 és egy cpo rák. Eleinte olyan kihaltnak tünt az akvárium. De mondták, nyugi. Megnőnek.
2018. jan. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem kb ugyanez a felállás van annyi a különbség hogy tetra 6 db és 8 ékfoltos razbóra 2 törpe gurámi 1 felnőt+9 növendék guppy 5 szifó és 2 algázó 157liter :) mindenki jól van ahogy látom :)
2018. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Megijedtem az első hozzászólásokon, de akkor látom, hogy működik valami hasonló :D

Algázót én is szívesen raknék mellé, csak úgy olvastam, hogy tönkreteszi a növényzetet.

2018. jan. 4. 17:04
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez nagyon sok szerintem 100, de lehet 200 literbe is. Legalábbis ha a xifót is akarod. Nekem a 200 literesben csak három xifó van és a szaporulatot megeszik általában, de brutál nagyra nőttek.

Ha 200 literes akvát veszel akkor mondjuk vagy a gurámit vagy a xifót kihagynám (inkább az utóbbit), de 200 alatt ne próbálkozz szerintem. :)

2018. jan. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6%
rakd őket egy 20 literesbe! ha elég gyakran öntögetsz nekik friss vizet, ott is életben maradnak. de te élnél 2x4 méteres szobában egy afgánnal, egy kínaival, egy négerrel és egy amerikaival? az amerikai feküdne az ágyadon, a néger naponta megpofozna, az afgán szívná a vízipipát, a kínai meg imádkozna egész nap. na milyen lenne? ugyan ezt képzeld el kétszintes házban. azért csak jobb lenne, nem???????
2018. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

7-es nem tudom mi bajod van, nem is érdekel, de ide többet ne írj légyszíves.


6-os köszönöm a választ :)

Lehet akkor a xiphó kimarad egyelőre. A fekete tetra raj az, amihez mindenféleképpen ragaszkodom. Azon is gondolkodtam, hogy lejjebb viszem a többi hal számát, 5-6 guppi, 1 gurámi, 2-3 xiphóra.

Úgy már jól megférnének egymással? Szaporulathoz tennék be jávai mohát, hogy egy pár el tudjon bújni. Bár az sem gond, ha megeszik őket.

És igen, én is úgy érzem, hogy 200-asat kell hozzájuk vennem.

2018. jan. 4. 23:26
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
7 vagyok. Örülök hogy jobb belátásra tértél. Már ha be is tartod a szavad. Egyébbként ne írd elő nekem hogy mit csináljak. Ne kérdezz, és nem fogok válaszolni.
2018. jan. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Több mint harminc halnál a 100 liternek még a gondolata is megdöbbentő, és van képed odaírni a kérdésed végére, hogy a 25 literes három arany gömbakváriumos"nekem még nem döglött meg" kíméljen. Lehet hogy aki kiosztott, annak még is csak igaza lehet??
2018. jan. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!